Szukasz prostych i wyrafinowanych zaproszeń ślubnych, które jednocześnie będą perfekcyjnie dopasowane. Jeśli tak, to zbiór przygotowany poniżej będzie idealny dla Ciebie.

Nowoczesne i proste zaproszenia ślubne skupiają się przede wszystkim na ciekawej typografii i klasycznym stylu. Nie znajdziesz tu świecących dodatków, cechą szczególną jest jakość i rodzaj wykorzystanego papieru. Zaproszenia te niosą ze sobą delikatny powiew świeżości, nie nadają się do stylu, gdzie będzie przesyt kwiatów, błyskotki i całą masa brokatu. Poniżej klasyka, bardzo proste i nowoczesne zaproszenie. Wszystko co najważniejsze znajduje się z przodu kartki, szczegóły są na odwrocie.

nowoczesne białe zaproszenie ślubne

Chociaż zaproszenia te nie mają mnóstwo kolorów, to można wykorzystać całą szeroką paletę szarości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by koperta była w kolorze neonowym, błękitnym, różowym, czy brązowym. Dobrze jest dopasować wszystko z motywem przewodnim własnego wesela. 

zaproszenie ślubne białe z kopertą błękitną

Minimalistyczny wydruk pasuje tu idealnie, mieszanka dwóch kolorów – białego i szarego tworzy nowoczesny styl. Wykorzystanie także dwóch stylowych czcionek, jeszcze mocniej podnosi atrakcyjność wizualną kartki. Tył zaproszenia jak widać na zdjęciu poniżej, wykonany jest w kształcie groszku, całość wygląda bardzo słodko.

nowoczesne zaproszenie biało - szare

Monochromatyczne, wyciszone i eco – czekoladowe, są zdecydowanie mniej surowe niż kartki w kolorach czerni i szarości. Z racji, że w stylu tym liczy się tekst, można wykorzystać wiersze, poezję, czy własną twórczość. Tekst może być długi, prosty, lub ułożony chaotycznie.

nowoczesne zaproszenie ślubne, biała kartka i czekoladowa koperta eco

Dla wszystkich, którzy kochają czcionkę w stylu maszyny do pisania, polecamy projekt poniżej. Dodając trochę kolorów aqua, stworzycie nowoczesny i unikalny projekt zaproszeń ślubnych.

zaproszenie ślubne z czcionką maszyny do pisania

Chcesz odrobiny fantazji? poszukaj zaproszeń wyciszonych i prostych jednocześnie. Wystarczy dobrać bardziej figlarną czcionkę i kolor, róż jest kolorem uniwersalnym, który świetnie pasuje do uroczystości ślubnych. 

nowoczesne zaproszenie ślubne z figlarną czcionką i różową kopertą

Dla miłośników stylu minimalistycznego, mamy coś bardzo prostego z subtelnym ukłonem. Możesz wykorzystać projekt z lewej – czysty i przejrzysty, lub użyć dodatków w postaci wstążki, jak widać na zdjęciu z prawej.

dwa proste zaproszenia ślubne

Nowoczesne zaproszenia ślubne nie muszą być “sztywne”, możesz je poprawić według własnego uznania. Czarno – białe kartki są bardzo eleganckie, wstążka, czy specjalna pieczątka na pewno będą nadawały w tym wypadku jeszcze większej klasy.

czarno białe zaproszenie ślubne

Mimo chłodnego stylu w jakim prezentują się nowoczesne zaproszenie ślubne, zawsze można zdecydować się na kolorową otoczkę. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które szukają kompromisu pomiędzy dwoma różnymi preferencjami stylu. 

nowoczesne zaproszenie ślubne z kolorową kopertą

Czcionkę na kartkach można zastąpić tłoczeniem, jest to rzadko spotykana technika. Fajny i oryginalny sposób, jeśli lubisz zaskakiwać warto rozważyć tę propozycję.

tłoczony tekst na zaproszeniach ślubnych

Na pewno dużym zaskoczeniem będzie pomysł umieszczenia na nowoczesnych zaproszeniach fotografii. Jednak taki styl również pasuje do tego typu kartek, możecie umieścić dowolne zdjęcia, które kochacie i zmniejszyć tekst do minimum. 

nowoczesne zaproszenia ślubne z nadrukowanym zdjęciem