Nie ma lepszego pomysłu na dekoracje stołów weselnych, jak piękne kompozycje kwiatów. Od wieków to właśnie one są nieodłączną częścią każdej romantycznej uroczystości. Ślub to miejsce gdzie nie powinno ich zabraknąć. Niskie dekoracje z kwiatów to idealny wybór, wysokie i bujne mogłyby przeszkadzać w porozumiewaniu się gości weselnych. 

Przedstawiamy kilkanaście propozycji, wspaniałych dekoracji stołów kwiatami.

 

linia

W kolejce

Mimo że przygotowane bukiety kwiatów są skromne i jednakowe, to cała kompozycja ustawiona w jednym rzędzie wygląda prześlicznie. Odpowiednia kolorystyka odgrywa dużą rolę, biel i róż idealnie pasują, tworząc romantyczny nastrój.

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym

linia

Niskie i bujne

Jeśli zależy Ci na bujnych i eleganckich dekoracjach, ten mosiężny puchar z kremowymi kwiatami jest strzałem w dziesiątkę. Wyrafinowany przykład bardzo szykownej stylizacji.

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym

linia

Jasna kolekcja

Użyj szklanych kolorowych wazonów, poukładaj w nich przygotowane wcześniej pączki kwiatów. Ustal określoną liczbę, jaka będzie znajdować się w każdym pęku, wazony mogą mieć różne kształty i kolory. Porozstawiane na stołach dobrze dobrać w małych grupkach, ponieważ jeden czy dwa to zdecydowanie za mało, zginą gdy pojawią się inne dekoracje czy posiłki.

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym

 

linia

Wytworna czerń

To wybór dość odważny, kompozycja bardzo mocno przyciągająca wzrok. Paleta kolorów aż razi w oczy, nie pozostawiając dużo miejsca na delikatniejsze dekoracje. Do tego typu stylizacji, nadają się przede wszystkim świece oraz wino. 

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym

linia

Zielony obrus

Jeśli chcesz pominąć tradycyjne nakrycie stołu i dekoracje, wybierz kreację nowoczesną. Pomysł zakłada wykorzystanie zielnych kwiatów, które ciągną się przez całą długość stołu, tworząc niewyobrażalny efekt. Możesz wykorzystać inne dodatki, jak na przykład świece, przez które będzie przeplatać się zielony obrus.

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym, zielony obrus

linia

Owocowa wyspa

Uważasz że projekt wyżej to za mało? Propozycja wykonania owocowej wyspy na pewno będzie pomysłem szokującym. Ale za to bardzo pysznym i oryginalnym, kolorowe owoce bardzo pięknie prezentują się w szczególności z dodatkową dekoracją. Wykorzystaj wszystkie owoce dostępne w danym sezonie. Propozycja naprawdę wyjątkowa, naturalna, polecana przez naszą redakcję.

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym - nakrycie z owoców

 

linia

Klasyczna

Dekoracja klasyczna, najczęściej spotykana na weselach. Dla osób, które nie chcą ryzykować, a dodatkowo kochają tradycje. Stwórz małe gniazdka, do których umieścić można przeróżne dekoracje. Mogą to być świece, dzbany z napojami itp. Dodatkowo można umieścić małe bukieciki w ozdobnych doniczkach, kształt i kolor jest całkowicie dowolny.

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym

 

linia

Projekt monochromatyczny

Użyj szklanych mlecznych wazonów, łącząc je z białym obrusem. Do środka umieść róże, piwonie, trochę zieleni. Tak utworzoną monochromatyczną konstrukcję porozstawiaj w sposób, umożliwiający gościom rozmowę z osobami siedzącymi naprzeciwko. 

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym

 

linia

Ceramiczne wazony

Wazony ceramiczne z wykwintnymi wzorami, będą szokowały. Nowoczesna stylizacja, nie potrzeba tu bujnych bukietów, użyj pojedynczych kolorowych kwiatów, ewentualnie połącz je w małe i cienkie bukiety.

 

niskie dekoracje kwiatów na stole weselnym - ceramiczne wazony