Tradycyjnie wielu gości weselnych decyduje się na podarowanie parze młodej oprócz koperty czy upominku również bukietu kwiatów. Ponieważ z takim natłokiem bukietów czasami aż trudno sobie poradzić, wiele par prosi swych gości, by zamiast kwiatów kupili na przykład książkę. Fundacja Akeda proponuje lepsze rozwiązanie tej kwestii! Po pandemicznej przerwie powraca akcja 4 kroki szczęścia! Poproś swoich gości, by zamiast przynosić kwiaty wsparli akcję drobną sumą pieniędzy. Zbierane są pieniądze na budowę pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej. Od 25 lat trwa tam wojna domowa. Niewinne dzieci z bronią w ręku, walczą w oddziałach rebelianckich. Dajemy im szansę na nowe życie i spełnienie marzeń. Dzięki tej szkole, zamiast po broń, będą sięgały po instrumenty.

W tym jednym z najuboższych państw świata, aż 65% dzieci zmuszana jest do pracy fizycznej lub wcielana do wojska, a władze przez ponad pół wieku nie wybudowały ani jednej szkoły. W rezultacie to kościół i misjonarze są dziś w RCA promotorami edukacji, pomagając najmłodszym spełniać ich marzenia. Dołącz do naszego wielkiego dzieła i zbuduj jedyną szansę na przyszłość tych dzieci.

Celem projektu African Music School jest budowa Szkoły Muzycznej w miejscowości Bouar, gdzie stacjonuje od 2013 roku brat Benedykt Pączka, autor projektu, muzyk i misjonarz z Krakowa. Sam o swojej działalności mówi tak: Jestem tu od 8 lat. Każdego dnia widzę trud, z jakim przychodzi tu żyć ludziom. Nasza młodzież zna tylko strach i głód, dlatego też 5 lat temu zacząłem budować tu szkołę muzyczną. Dzięki niej dzieci mają miejsce, żeby uczyć się, ale też zamieniać karabiny na instrumenty. Dołączcie do nas! Każdy z Was może być cząstką tego miejsca pełnego nadziei. Fundacja AKEDA prowadzi projekt AMS poprzez organizowanie akcji mających na celu zebranie środków finansowych na rzecz budowy szkoły.

Aby wybudować szkołę w miejsce prowadzonej obecnie prowizorycznie placówki, potrzeba blisko 4 mln złotych. Budowa szkoły już się zaczęła i postępuje do przodu, ale brakuje pieniędzy na jej ukończenie. Pieniądze ze zbiórek przeznaczane są również na bieżące koszty związane z działalnością szkoły np. wydatki związane ze stołówką.

Schemat działania jest bardzo prosty, wystarczy, że zgłosisz się przez formularz na stronie https://4krokiszczescia.pl/, a Fundacja przyśle Ci wszystko, co potrzebne. Kwiaty więdną szybko, a uśmiech dziecka zmienia świat! Dołączcie do akcji i w dniu zaślubin podzielcie się swoim szczęściem!