Zwykle ślub i wesele kojarzone są z dekoracjami delikatnymi i subtelnymi a także bardzo często – nie oszukujmy się – nieco jarmarcznymi. Balony, wstążki, naręcza kwiatów, czy płócienne obrusy to elementy, które znaleźć można na wielu salach weselnych. Jednak nie każdemu odpowiada taka stylistyka. Zwłaszcza zaś chodzi tu o osoby, które jako swój motyw weselny wybrały coś w bardziej klasycznym i eleganckim stylu. Nasuwa się zatem pytanie, jakich dekoracji użyć? My ze swej strony polecamy … marmur i różnorodne marmurowe dekoracje. Jak ciekawe efekty można uzyskać przedstawimy w naszym artykule. Przekonacie się sami, jak niesamowite rezultaty może zapewnić ten dość nietypowy na wesela kamień. Zobaczycie, iż marmurowy detal może dodać odrobinę nowoczesnego wyrafinowania każdemu ślubowi, można wykorzystać go nawet jako motyw przewodni wesela. Oto jak wykorzystać go w praktyce!

Marmurowe zaproszenia

Jeśli marzysz o eleganckim ślubie rozpocznij od znalezienia odpowiednich zaproszeń. Możesz sięgnąć po zaproszenia marmurowe, które wskażą rodzinie i gościom styl jakiego powinni spodziewać się na imprezie weselnej. Tego typu zaproszenia, stylizowane na marmurowe to hit tego sezonu. Wskazują na subtelność, elegancję i trwałość związku. Proste, szaro – białe motywy zaproszenia marmurowego to dokładnie to, czego poszukujesz. Jeśli szukasz zaproszeń marmurowych w innych kolorach, nic trudnego – na rynku dostępna jest ich naprawdę szeroka gama.

zaproszenia ślubne wykonane z marmuru

fot: (https://pl.pinterest.com)

piękne zaproszenia ślubne z prawdziwego marmuru

fot: (http://www.mikkelpaige.com)

Smaczny tort marmurkowy

Piękny i smakowity tort marmurkowy to ozdoba każdego wesela. Dla mnóstwa par tort to jeden z najważniejszych elementów całej imprezy weselnej. Dokonując wyboru motywu marmurkowego, nie powinniście mieć problemu z zamówieniem tortu. Wiele cukierni wykona dla was podobne cudo, oferując poza pięknym wyglądem i pysznym smakiem znakomitą cenę.

tort ślubny wyglądający jak by był z marmuru

fot: (https://pl.pinterest.com)

tort ślubny w barwach marmuru

fot: (https://pl.pinterest.com)

Winietki, numery stołów – marmurowa papeteria ślubna

Marmurowa papeteria ślubna? Czemu nie. Poza wspomnianymi już zaproszeniami możecie pokusić się o zakup marmurowych elementów dekoracyjnych stołu weselnego. Najlepszym i najprostszym jednocześnie przykładem będą winietki, menu ślubne, czy numery stolików stylizowane na marmurowe lub też wykonane z prawdziwego marmuru. Wszystko w zależności od waszej koncepcji i potrzeb dekoracyjnych. Efekt? Zobaczcie sami.

numery stołu weselnego wybite na marmurze

fot: (http://static.mwsrc.net)

winietki dla gości wykonane z małych marmurowych sześcianów

fot: (http://static.mwsrc.net)

informacja na stole weselnym napisana złotą czcionką na marmurze

fot: (http://www.felicitations.com.au)

Tego nie mogło zabraknąć…

Jeśli na waszym ślubie pojawią się dzieci, pomyślcie o zakupie balonów. Choć te tradycyjne nie do końca muszą wyglądać elegancko, już te stylizowane na marmurkowe dodadzą sali weselnej, czy samochodowi niesamowitego wyglądu. Posłużą też najmłodszym do udanej zabawy. A o to w końcu chodzi!

balon w kolorach marmurowych

fot: (https://www.etsy.com)

Jeszcze trochę o stole

Kolejnym dobrym pomysłem na marmurowe ozdoby będzie zakup lub wypożyczenie obrusów, czy bieżników o marmurkowych motywach. Jeśli wolicie jednak klasyczne, białe, wówczas można pomyśleć o innych marmurkowych dekoracjach na stół. Świecznik, czy ozdobne szklanki to tylko niektóre możliwości, jakie możesz wykorzystać.

obrus na stole weselnym w kolorach marmuru

fot: (http://www.stylemepretty.com)