Nie musisz być zapalonym ogrodnikiem, czy botanikiem, by znaleźć idealne kwiaty na ślub. Nie oszukujmy się – nie każdy musi kochać kwiaty. Poszukiwanie odpowiednich roślin może wydawać się nieco męczące i przytłaczające, zwłaszcza w przypadku osób, które najogólniej mówiąc nie przepadają za kwiatami. Aby nie była to dla was droga przez mękę, przedstawiamy najpopularniejsze kwiaty weselne, które zawsze wyglądają rewelacyjnie czy to w wiązankach ślubnych, w butonierce, czy jako dekoracja sali. Pamiętaj, że nie musisz być ekspertem florystyki, by wiedzieć, czy dany kwiat podoba Ci się, czy nie. A to już 3/4 sukcesu!

Róże – kwiaty na ślub, które kochają prawie wszyscy

biały bukiet wykonany z róż

Istnieje wiele powodów dla których róże uważa się za wyjątkowe kwiaty, które jak żadne inne pasują do ślubów. Po pierwsze to ich duże zróżnicowanie i wspaniały, trochę majestatyczny i trochę zwariowany wygląd. Obecność tego kwiatu jest wskazówką, iż właśnie odbywa się coś doniosłego. Róże dostępne są w najrozmaitszych kolorach – można pokusić się o stwierdzenie, iż dostępne są w kolorach tęczy, choć będzie to i tak za mało na określenie ilości ich kolorów. Świetnie łączą się z innymi kwiatami, tworząc piękne kompozycje. Dzięki temu sprawdzają się zarówno jako element ślubnego bukietu, jak i kwiat do butonierki, czy element wysoko zawieszonej dekoracji ślubnej. Uważa się ponadto, iż róże symbolizują miłość, dzięki czemu wybierając ten kwiat na ślub jednocześnie wybiera się jego symbolikę i znaczenie.

Hortensje – idealne nie tylko jako tło

kolorowy bukiet ślubny utrzymany w barwie turkusowej

fot: (https://pl.pinterest.com)

Ten z pozoru maleńki kwiat tworzy ogromne pędy, które szybko wypełniają dowolny ślubny bukiet, czy też centralny punkt dekoracji. Chociaż istnieje wiele możliwości wykorzystania hortensji, najczęściej kwiaciarnie korzystają z tych właśnie kwiatków, by stworzyć piękny podkład bukietu oraz zwiększyć jego objętość. Kwiaty te są bardzo plastyczne oraz świetnie nadają się do łączenia ich z różnymi stylami i motywami ślubnymi. Hortensja może sprawić, że ślub glamour, czy w stylu romantycznym wyglądał będzie jeszcze bardziej magicznie, zaś włożona do stylowych słojów stworzy niezapomniany klimat wesela w stylu rustykalnym. Istnieje jeszcze jeden ważny element na który warto zwrócić uwagę, zwłaszcza w przypadku alergików. Hortensja z całą pewnością wykazuje o wiele mniejsze tendencje do uczulania i powodowania różnych problemów tego rodzaju, niż inne kwiaty.

Storczyki, urokliwe i majestatyczne

bukiet ślubny z wykorzystaniem białych storczyków

fot: (https://pl.pinterest.com)

Storczyki to piękne kwiaty, które świetnie wyglądają na ceremonii zaślubin. Symbolicznie reprezentują one piękno oraz urok, stąd zrozumiałe jest dlaczego chętnie wybierane są na śluby. Te delikatne kwiaty dostępne są w kilku odmianach, najczęściej w odcieniach zieleni, bieli oraz fioletu. Wykorzystane w ślubnych bukietach tworzą nowoczesne kompozycje, choć można przygotować z nich i piękne, klasyczne wiązanki. Świetnie wyglądać będą zarówno jako bukiety stworzone z większej ilości kwiatów, jak i w charakterze pojedynczej łodygi w minimalistycznej wiązance.

Piwonia – delikatność i miękkość tworząca harmonię

bajecznie piękny, kolorowy bukiet ślubny

fot: (https://pl.pinterest.com)

Symbolizujące szczęście i harmonię piwonie być może są najodpowiedniejszymi kwiatami ślubnymi. Pełne miękkości, o puszystych płatkach, piwonie stały się jednym z ulubionych kwiatów wypełniających bukiety ślubne. W zależności od sezonu, koszt bukietu ślubnego może okazać się bardzo drogi, warto rozważyć więc jedynie dodanie piwonii jako jednego z kwiatów, który stanie się częścią pełnej aranżacji. Jeśli jesteś osobą, która kocha mocne zapachy, piwonia doskonale sprawdzi się w tej roli, jeśli jednak Twoja wrażliwość jest duża, lepiej rozważyć wybór innego kwiatu.

Zawilec – ulubieniec nowoczesnych wiązanek

śliczny bukiet ślubny, w których główną rolę gra zawilec

fot: (https://pl.pinterest.com)

Prawdopodobnie wygląd zawilców sprawia, że stały się one ulubionymi przez modernistyczne pary kwiatami. Anemon (zawilec) posiada ciemny środek oraz delikatny kolor płatków na zewnątrz, tworząc wyjątkowo urokliwy i niesamowity kwiat o unikalnym wyglądzie i kształcie. Jego wygląd sprawia, że przypomina on kwiat niczym z ilustracji, nieco kapryśny i bardzo piękny. W połączeniu z innymi kwiatami tworzy nieziemskie wprost kompozycje. Szczególnie zaś cieszą oko połączenia z jaskrami, czy piwoniami.