Nie musisz być zapalonym ogrodnikiem, czy botanikiem, by znaleźć idealne kwiaty na ślub. Nie oszukujmy się – nie każdy musi kochać kwiaty. Poszukiwanie odpowiednich roślin może wydawać się nieco męczące i przytłaczające, zwłaszcza w przypadku osób, które najogólniej mówiąc nie przepadają za kwiatami. Aby nie była to dla was droga przez mękę, przedstawiamy najpopularniejsze kwiaty weselne, które zawsze wyglądają rewelacyjnie czy to w wiązankach ślubnych, w butonierce, czy jako dekoracja sali. Pamiętaj, że nie musisz być ekspertem florystyki, by wiedzieć, czy dany kwiat podoba Ci się, czy nie. A to już 3/4 sukcesu!

Goździki – niedoceniane kwiaty o zmierzwionej teksturze

bukiet ślubny wykonany z goździków

fot: (https://pl.pinterest.com)

Goździki to ten typ kwiatów, który jedni kochają, a inni nienawidzą. Kojarzone z Dniem Kobiet w PRL, kiedy każda kobieta otrzymywała swoją przydziałową parę rajstop oraz obowiązkowy goździk, przez pewien czas niesłusznie odsunięte zostały na boczny tor. A szkoda, bowiem te piękne kwiaty o mocnej naturze oraz zmierzwionej teksturze tworzą ciekawe kompozycje kwiatowe. Często wykorzystuje się je dzisiaj do tworzenia dekoracji ślubnych, w tym jako motyw zdobniczy stołów weselnych, świetnie sprawdzają się też w ślubnych bukietach. Dzięki występowaniu wielu odmian goździków, w różnych kolorach, możliwości aranżacyjnych jest tu naprawdę wiele.

Stokrotki – delikatne i subtelne

bukiet ślubny wykonany ze stokrotek

fot: (https://pl.pinterest.com)

Dostępne w wielu odmianach i kolorach stokrotki stanowią proste i szalenie urocze kwiaty ślubne. Szczególnie chętnie sięgają po nie osoby biorące ślub w stylu rustykalnym lub klasycznym ze względu na to, iż od wieków stokrotki były naturalnym wyborem w przypadku ślubnych bukietów. Ich atut to nie tylko wygląd, ale i możliwość łączenia ich z innymi kwiatami, z którymi tworzą oryginalne bukiety ślubne.

Jaskier, król szyku

kolorowy jaskiej, idealnie pasuje w bukiecie ślubnym

fot: (https://pl.pinterest.com)

Czasami mylone z piwoniami, a nawet z różami jaskry są wspaniałymi, romantycznymi kwiatami idealnymi do weselnych aranżacji. Nie są one tak popularne jak róże, czy goździki, dlatego zawczasu warto sprawdzić, czy będą one dostępne w kwiaciarni w której zamawiać będziesz wiązankę ślubną. Sezonem odpowiednim do tworzenia z nich bukietów ślubnych są wiosna oraz pierwsza część lata. Dostępne w większości przypadków w jasnych odcieniach, można też znaleźć odważniejsze i mocniejsze kolory tych kwiatów, jak chociażby czerwone, czy pomarańczowe. Pięknie wyglądają połączenia jaskrów z innymi kwiatami, cudownie wyglądają i w pojedynkę.

Gipsówka – delikatność i dziecięcy urok

gipsówka, jako alternatywa dla klasycznego bukietu ślubnego

fot: (https://pl.pinterest.com)

Angielska nazwa tego kwiatu to baby’s breath, czyli dziecięcy oddech. Są one niezwykle delikatne i kruche, dlatego nazwa angielska pasuje do nich idealnie. Znane są właściwie przez każdego, kto kiedykolwiek zamawiał kwiaty w kwiaciarni. Przez długi czas traktowane były wyłącznie jako wypełniacz bukietów, w ostatnim roku przeżywając prawdziwy boom, jeśli o zainteresowanie chodzi. Bukiety z tego kwiatu cieszą oko pięknym wyglądem. Są one ponadto lekkie i delikatne, dzięki czemu przygotować można z nich bukiecik wygodny i poręczny. Ich kolejną zaletą jest również ta, iż kwiatek ten jest bardzo tani.

Sukulenty

Sukulenty, niespotykane kwiaty wykorzystane podczas tworzenia bukietu ślubnego

fot: (https://pl.pinterest.com)

Piękne, oryginalne i przede wszystkim trwałe – takie zalety można wymienić na jednym wdechu, mówiąc o sukulentach. Weszły one z przytupem do weselnych dekoracji stając się pełnoprawnymi kwiatami wykorzystywanymi przez florystów. Ulubione zwłaszcza przez te osoby, które doceniają nieco szalony i ekstrawagancki wygląd. Stanowią idealny składnik ślubnych bukietów, choć można przyozdobić nimi naprawdę całą salę weselną i każdy niemal jej element, poczynając od stołów.