Tort to wyzwanie dla Państwa Młodych (i oczywiście cukierni) niezależnie od pory roku i sezonu w jakim odbywa się ślub. Jeśli poza znakomitym smakiem zależy wam, by był to tort zgodny z najnowszymi trendami, koniecznie wybierając go sugerujcie się naszymi propozycjami, wśród których znajdują się najwspanialsze torty weselne. To propozycje dla prawdziwych smakoszy, którym nieobce są cukiernicze nowinki, a świat ślubów nie kryje żadnych tajemnic. Zapraszamy do obejrzenia galerii, w których roi się od trendów wśród tortów na zimę 2017 roku.

Tort, a może ciasto?

tort wykonany z szarlotki

https://pl.pinterest.com/pin/135037688799376188/

Tort weselny to w naszej tradycji najważniejszy deser jaki zostanie zaserwowany gościom. Coraz częściej pojawia się opcja, by tradycyjne torty zastępować alternatywnymi. Jedną z najchętniej wybieranych propozycji alternatywnych jest tort składający się z kilku warstw. A w zasadzie z kilku ciast. Jest to nie tylko nietypowy tort, ale przede wszystkim ciekawa opcja dla tych par i gości, którzy nie przepadają za tradycyjnymi tortami z kremami, masami, etc. Weźcie więc pod uwagę wybór takiego tortu, jeśli chcecie postawić na coś nietypowego i smacznego.

Metaliczny szyk

elegancki biało - błękitny tort ślubny

https://pl.pinterest.com/pin/532832199645493885/

Miedziane, złote i srebrne, słowem metaliczne akcenty to najmodniejsze w tym roku, a także w sezonie zimowym pomysły na wesela. Moda ta dotyczy także tortów weselnych. Jeśli zależy wam, by iść z duchem czasu, koniecznie wybierzcie taki rodzaj tortu. Pyszne, słodkie ciastka i tory z metalicznym połyskiem dominować będą na zimowych ślubach, świetnie wpasowując się w porę roku w jakiej brany jest ślub.

Torty w neutralnych kolorach

elegancki biały tort ślubny wykonany z trzech kwadratów

https://pl.pinterest.com/pin/839851030486561053/

Beże, biele i różne jasne kolory tortów, słowem torty w tonacjach neutralnych to dziś jeden z podstawowych hitów na zimowe wesela. Tego typu barwy na tortach idealnie nadają się na torty tradycyjne, jak i te bardzo nowoczesne, przez co jest to wybór idealny właściwie dla każdego typu wesela. Jeśli chcecie, by wasz tort odzwierciedlał zimową aurę, wybierzcie biel jako podstawę – świetnie odda on biel śniegu, a kilka dodatkowych neutralnych akcentów na torcie tylko upiększy go i zaakcentuje zimową porę roku.

„Mrożony” tort

trzy warstwowy tort ślubny udekorowany kwiatami

Jeśli marzy wam się tort, który oddawał będzie aurę zimową, zwłaszcza zaś odzwierciedli mróz skrzący się na dworze, wybierzcie mrożone torty. oczywiście w przenośni. Dzięki pewnej surowości w ich wyglądzie, będą one kapitalnym deserem na każde wesele, przede wszystkim zaś te utrzymane w stylu rustykalnym.

Pojedyncze porcje
tort wykonany z kilkudziesięciu osobnych kawałków

https://pl.pinterest.com/pin/28288303894338834/

Coraz częściej pary weselne, zwłaszcza te na Zachodzie Europy wybierają jako swój tort weselny – tort w porcjach. Jak wygląda to w praktyce? Mini torciki serwowane są wszystkim gościom weselnym, tak, by każdy gość poczuł się wyróżniony i dopieszczony nie tylko smakowo, ale i wizualnie. Te mini cacuszka to trend w weselach zimowych, który warto wprowadzić na rodzime wesela.

Roślinne akcenty
biały tort z białymi różami

https://pl.pinterest.com/pin/72972456442519148/

Ostatnim już trendem o którym powiemy są torty z roślinnymi akcentami. Tego rodzaju torty zachwycają swoim wykonaniem, dopracowanym każdym szczegółem. Wyglądają one wprost kapitalnie, zwłaszcza jeśli wybierzecie je jako tort zimowy. Bo w końcu w środku mroźnej zimy miło jest zobaczyć kolorowe akcenty roślinne na torcie weselnym. Taki tort robi wrażenie na każdym.