Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, która nie wyjdzie z domu bez pełnego makijażu, czy też stawiasz na naturalne piękno, z pewnością masz parę pytań dotyczących urody i jak o nią zadbać w szczególny sposób przed ślubem.

Kiedy powinno się zacząć szczególnie dbać o skórę?

Zasadniczo o skórę należy dbać zawsze. Jednak szczególnie przed ślubem konieczne jest wykonanie dodatkowo różnych zabiegów pielęgnacyjnych, które sprawią, że będzie wyglądać olśniewająco. Kiedy najlepiej zacząć? Wszystko zależy od stanu skóry. Jeśli Twoim problemem są trądzik, chrosty, czy rozmaite przebarwienia, konieczne jest skonsultowanie tego rodzaju problemu ze specjalistą na około 6 miesięcy przed ślubem. Najlepiej udać się do sprawdzonego dermatologa i kosmetyczki, którzy posiadają znakomite opinie wśród Twoich znajomych. Jeśli Twoja skóra jest bez zarzutu, wówczas rozpocznij dodatkowe zabiegi na około 2-3 miesiące przed wielkim dniem.

Jaki jest najlepszy sposób na odnalezienie profesjonalisty w dziedzinie urody?

Najlepszym sposobem jest zasięgnięcie języka po znajomych. Popytajcie znane wam panny młode, które wyglądały nieskazitelnie w dniu swojego ślubu (i tak samo na co dzień), z czyich usług kosmetycznych korzystają. Możesz też zrobić rozpoznanie przez Internet, czytając opinie osób, które korzystają z poszczególnych kosmetyczek. Znalezienie naprawdę świetnego specjalisty zarówno od poprawy stanu skóry, jak i od pięknego makijażu nie jest wcale takie trudne. Wystarczy odrobina chęci.

Kolorowy puder z pędzelkiem

Jak się uczesać?

To, jaką fryzurę wybierzesz jest zależne od wielu czynników. Po pierwsze liczy się Twój komfort – w swoim uczesaniu musisz czuć się dobrze. Po drugie, liczy się Twoja suknia i cała stylizacja, do której musi pasować Twoja fryzura. Myśląc o swojej fryzurze pamiętać musisz, że Twoim zamierzeniem jest wyglądać piękniej, niż kiedykolwiek. Dlatego warto pomyśleć o fryzurze, która nie będzie Twoją codzienną.

Czy powinnam być opalona, a jeśli tak, to kiedy?

Zasadniczo nie ma nic złego w bladej skórze! Choć istnieje boom na opaleniznę, prawdziwe wprost szaleństwo na tym punkcie, istnieje wiele opinii mówiących, że prawdziwe piękno kryje się w porcelanowej, nieskazitelnej skórze. Jeśli jednak zależy Ci na opaleniźnie, najpierw wykonaj próbę opalania na jakiś miesiąc przed. Dowiesz się dzięki temu, na jaki kolor opali się Twoja skóra, a w razie czego będziesz miała zapas czasu, by pozbyć się nieładnej opalenizny.

piękne kolorowe oczy Panny Młodej

Pryszcz przed samym weselem! Jak sobie z tym poradzić

Wielomiesięczne przygotowania mogą spełznąć na niczym, jeśli nagle tuż przed ślubem na Twojej twarzy pojawi się pryszcz. Co w takim przypadku? Przede wszystkim nie wpadaj w czarną rozpacz. Możesz poradzić sobie i z tym. Jeśli masz jeszcze czas, udaj się do swojego dermatologa. Dzięki zastrzykowi z kortyzonu niedoskonałość skóry zniknie w ciągu kilku godzin. Jeśli nie ma już czasu, by biec do lekarza, poszukaj w aptece leku bez recepty, który zawiera nadtlenek benzoilu lub kortyzon. Może nie zdziała on cudów, ale złagodzi zaczerwienienie i obrzęk. Po zastosowaniu miejscowego leczenia oddaj sprawę Twojej urody w ręce profesjonalnego makijażysty, który ukryje niedoskonałość pod warstwą makijażu, zwłaszcza zaś pod korektorem, który co prawda nie leczy, ale doskonale tuszuje.