Kiedy zabieramy się do organizacji wesela, przede wszystkim musimy zdecydować się na główny motyw.

Jaki motyw wybrać
Możemy zdecydować się na bardzo zróżnicowane motywy. Jakiś czas temu w Internecie pojawiły się zdjęcia pary, która wybrała wesele w stylu niczym z “Ani z Zielonego Wzgórza”. Odbyło się ono na świeżym powietrzu, dekoracje były wykonane z delikatnych materiałów, polnych kwiatów, motywem dominującym stała się biel, a suknia Panny Młodej była zupełnie jak z innej epoki. Na zdjęciach prezentowało się to wspaniale. Można też wybrać na przykład motyw filmowy – James Bond jest ciekawym pomysłem. Wtedy warto podrzucić gościom ten pomysł – Panowie w smokingach i Panie w długich sukniach idealnie wpiszą się w konwencje. Generalnie, jeśli decydujemy się na konkretny motyw imprezy, warto wybrać taki, który będzie charakterystyczny, ale niezbyt wymagający dla weselników. Oczywiście, warto uprzedzić ich o tym – warto, żeby zaproszenia również wpasowały się w wybraną tematykę. Tematyczne wesela są zawsze interesujące – każdy będzie poszukiwać znajomo wyglądających elementów.

Co można dopasować
Żeby idealnie zrealizować scenariusz wynikający z wybranego motywu, należy przemyśleć poszczególne elementy. Wpasować powinny się przede wszystkim dekoracje. Niekoniecznie trzeba ograniczać się tylko do kwiatów. Dobrym pomysłem jest dopasowanie tortu i ciasteczek – można na nich wykonać lukrowane ozdoby. Jeśli wybrany przez nas motyw związany jest z jakąś inną epoką, warto postarać się na przykład o charakterystyczną, nawiązującą do danych czasów suknię ślubną. Elementy wybranego motywu można odnaleźć także w muzyce. Jeśli decydujemy się na imprezę w stylu lat 70-tych, dogadajmy się z didżejem lub zespołem, aby muzyka pochodziła właśnie z tej dekady.

Szukając weselnych inspiracji warto zajrzeć na platformę ślubną Wedding.pl. Znajdziemy tam mnóstwo pomysłów dotyczących muzyki, dekoracji, kreacji i całej ślubno-weselnej oprawy. Dzięki temu na pewno uda nam się wybrać jakiś dobry motyw. Na stronie dostępna jest także lista usługodawców, z którymi można się skontaktować i ustalić terminy. Im wcześniej załatwimy wszystkie sprawy, tym większa szansa, że uda nam się zorganizować wszystko zgodnie z planem

Foto: Unsplash.com