Kolor błękitny jest bardzo romantyczny, jeśli kochasz nasz polski Bałtyk, to pomysł na zaplanowanie własnego ślubu i wesela w tych barwach będzie dobrym wyborem. Motyw ten jest bardzo romantyczny, ma w sobie dużo ciepła, a sesje zdjęciowe wyglądają bajecznie!

Przygotowując uroczystość, najważniejsza będzie kolorystyka, dominować tu będzie oczywiście odcień błękitu. Z czym połączysz ten kolor zależy od indywidualnych upodobań. Bardzo fajnie komponuje się z zielenią, czy delikatnym różem, lekka barwa żółta oraz pomarańczowa również dobrze pasuje.

Na początku warto zająć się zaproszeniami ślubnymi, dobrze by pierwszy kontakt gości weselnych, odnosił się już do stylu, w jakim zdecydowaliście się zorganizować wasz ślub. Modne i bardzo cenione “ręcznie kaligrafowane” kartki będą doskonałym wyborem, ważne by ich tło było w palecie morskiej. Elementy odnoszące się do fauny morskiej to podstawa, wybierzcie czy ma to być widok morza, dekoracje w postaci muszelek, fal, statku, czy innych elementów. 

zaproszenia ślubne motyw przewodni morze

 

Suknia ślubna w kolorach błękitu? jak najbardziej, nie trzeba rezygnować z tradycji, wystarczą delikatne wstawki, by wspaniale dopasować ją do romantycznego klimatu.

suknia ślubna z wstawkami na dole odcieni błękitu i różu sunia ślubna błękitno różowa

 

Tort weselny, to dzieło sztuki, jest wiele możliwości by przygotować go w taki sposób, aby zachwycił wszystkich zgromadzonych gośi. Duży, okrągły, odpowiednio wycieniowany w błękitnych barwach, udekorowany bardzo modnymi ostatnio dodatkami w postaci zieleni, czy kwiatów, to tylko jedna z wielu propozycji. 

torty weselne motyw morza

 

Bukiet ślubny, może również przybrać barwy morskie, jednak nie jest to konieczność. Wspaniale wyglądają kwiaty z wstążką o delikatnym odcieniu błękitu. Biały kolor bukietu można połączyć z perłami, prosty sposób by utrzymać wszystko w temacie przewodnim, a jednocześnie nie wymuszać na siłę jednej barwy.

bukiety ślubne motyw przewodni morze

 

Sala weselna jak i stoły, należy ozdobić wstawkami fauny morskiej, wybierzcie odpowiednie dekoracje i trzymajcie się ustalonego stylu. Mogą to być na przykład statki morskie, muszle, liny okrętowe, czy latarnie. Do dyspozycji macie wiele możliwości, jest to tematyka bardzo obszerna, warto jednak trzymać się ustalonych założeń, by nie powstał nie pożądany chaos.

dekoracje stołu weselnego, lupa i lampa morska błękitny obrus weselny na którym znajdują się świeczki stara lampa w środku której znajduje się świeczka - dekoracje na stole weselnym niebieska serwetka i kompas na talerzu weselnym

 

Akcenty morskie są wyjątkowe i świetnie nadają się by stworzyć romantyczny i ciepły klimat weselny.