Zakup pierścionka zaręczynowego to dla wielu osób decyzja, która wywołuje przyspieszoną akcję serca i mnóstwo emocji. Wielu panów zastanawia się, czy pierścionek powinni wybrać samodzielnie, czy też wybrać się na wspólną wędrówkę po sklepach jubilerskich wraz ze swoją narzeczoną. Zdania na ten temat są podzielone. Aby ułatwić wielu z was podjęcie decyzji przedstawimy wam rozmaite argumenty przemawiające za konkretnymi opcjami. Podpowiemy również, co jest

Dlaczego warto kupić pierścionek wspólnie?

złoty pierścionek zaręczynowy z diamentem

Zwolennicy wspólnego zakupu pierścionka zaręczynowego często jako główny atut wskazują kwestię dopasowania. Pomijając sam rozmiar pierścionka, istotną rolę odgrywa tu też strona wizualna. Pomimo tego, iż narzeczony znać może swoją ukochaną jak własną kieszeń, może okazać się, iż nie trafi on w gust przyszłej panny młodej, fundując jej pierścionek inny, niż ten o którym marzyła. Aby uniknąć takiej wpadki konieczne staje się wybranie się z ukochaną na wspólne zakupy i wspólne wybranie pierścionka zaręczynowego. Pomoże to jednocześnie znaleźć odpowiedni rozmiar pierścionka i brak konieczności jego przerabiania, czy zwracania.

Powody samodzielnego zakupu pierścionków zaręczynowych

białe złoto i brylant idealne połączenie

Samodzielny zakup pierścionka zaręczynowego to opcja idealna dla romantyków, którzy pragną wprowadzić element zaskoczenia do związku. Każdy musi przyznać, że oświadczyny z zaskoczenia to wyjątkowa i wzruszająca chwila, która u obojga zakochanych pozostawi niezapomniane wspomnienia i moc wzruszeń. Jednak by niespodzianka się udała, konieczne jest, aby przyszły narzeczony zakupił pierścionek sam.

Jak wybrać dobrze?

pierścionek z białego złota

Decydując się na zakup pierścionka zaręczynowego bez udziału szczęśliwej wybranki, warto wybrać się do sklepu, w którym oferowany jest duży wybór. Oferta tego typu sklepów jubilerskich jest naprawdę duża, dlatego dobrze jest znaleźć sklep sprawdzony, w którym liczyć można na fachowe poradnictwo, wiedzę z zakresu biżuterii ślubnej oraz oryginalną kolekcję pierścionków. Nasz typ to pierścionki zaręczynowe z oferty Marko.pl, sklepu z niebanalną biżuterią i wyjątkowo atrakcyjnymi cenowo i wizualnie pierścionkami.

Modnie, czy wygodnie?

Złoty pierścionek zaręczynowy z szafirem i brylantami

Podobno moda ma niewiele wspólnego z wygodą, o czym czasem starają się przekonać wielbiciele trendów modowych, także tych z branży ślubnej biżuterii. Tymczasem to nieprawda, a kłam temu zadają wyjątkowe egzemplarze ślubnych pierścionków. Dobrze dobrany pierścionek zaręczynowy będzie nie tylko odpowiadał najświeższym trendom modowym, będzie też wygodny w noszeniu.
Mówiąc o kwestiach modowych rozważyć trzeba też kwestię rodzaju pierścionka. Z jakiego będzie materiału, jakie będzie mieć zdobienia, jaki kształt, itp. Najczęściej wybór rozgrywa się pomiędzy pierścionkami z białego i żółtego złota. Modne są również pierścionki z platyny, a ostatnim hitem są pierścionki ze złota różowego. Podobnie jest z resztą i z samymi obrączkami ślubnymi – tu również rekordy popularności biją te wykonane z kolorowego złota. Po ustalenie koloru kruszcu pod uwagę bierze się również rodzaj kamienia, który znajdzie się na pierścionku, jego masa, próba złota, czy ty kolekcji z jakiej pochodzi pierścionek. Wszystkie te szczegóły warunkują nie tylko jak wyglądać będzie pierścionek zaręczynowy, ale też i jego cenę.

Jaka cena pierścionka zaręczynowego

Złoty pierścionek zaręczynowy czarne i białe brylanty Kontrasty

Wbrew opiniom wielu ludzi zakup pierścionka zaręczynowego wcale nie musi oznaczać dużego wydatku. Wybór powinno się uzależniać od zasobności swojego portfela. Dlatego też przy wyborze nie trzeba sugerować się opowieściami, iż za pierścionek zaręczynowy powinno zapłacić się co najmniej trzy równowartości miesięcznej pensji. Jeśli uważacie jednak, iż jest to wyjątkowy moment, który należy wyjątkowo uświetnić, możecie wybrać droższy pierścionek. To kwestia indywidualnego podejścia.