Obecnie miedź ma swoja chwilę, choć ten jasny kolor został zapomniany i odszedł w niepamięć, coraz częściej pojawia się ponownie na salonach jako kolor przewodni. Bardzo dobrze, jego barwa jest przyjemna i delikatna, doskonale pasuje do eleganckich uroczystości, poniżej przedstawiamy piękne dekoracje z wykorzystaniem własnie tego koloru.

 

1. Miedziane dekoracje stołu weselnego, trudno pomyśleć że miedziane wazony, mogą tak pięknie wyglądać. Są lśniące i proste, rewelacyjnie komponują się z kwiatami, równoważąc wystrój. Całość wygląda bardzo klasycznie i wytwornie.

 

dekoracje wesela - stół z miedzianym wazonem i kwiatami

 

2. Kute miedziane kubki, to prawdziwy rarytas, nikt nie spodziewa się tego typu naczyń. Podane napoje z pewnością pobudzą u wszystkich fantazje, warto podjąć ryzyko i zrezygnować z tradycyjnych szklanek.

 

kute miedziane kubki

 

3. Małe sadzonki, mówiąc o fantazyjnych ślubach te maleńkie sadzonki będą świetną dekoracją. Nie jest to duży wydatek, wystarczy trochę ziemi, pomysł na kwiat i gotowe. Po zakończeniu uroczystości, można rozdać wasze maleństwa gościom na pożegnanie. 

 

sadzonki w doniczkach z miedzi

 

4. Miedziany tort, witaj przystojniaku, Ta specjalna folia na około ciastka wygląda tak apetycznie, że można by ją zjeść razem z tortem. Nie jesteśmy pewni, czy każdy będzie miał tyle siły, by się zatrzymać w odpowiednim momencie.

 

miedziany tort

 

5. Krzesło z miedzianym napisem, kolejna miła dla oka dekoracja, która może zostać wykorzystana zarówno do upiększenia krzeseł pary młodej, jak również reszty gości. Może zamiast kartek, każdy powinien posiadać własne opisane miejsce? Bardzo oryginalny pomysł, dla osób lubiących nowości.

 

krzesło z miedzianym napisem

 

6. Drewniane zaproszenia, kombinacja tekstury drewna i folii miedzianej. Jak widać na fotografii poniżej całość wygląda bardzo efektownie i elegancko. Idealnym wykończeniem jest tutaj ręczne wypisanie zaproszeń tuszem w kolorze miedzi.

 

zaproszenia ślubne, kombinacja drewna z folią miedzianą

 

7. Miedziana pieczęć, wszystkie korespondencje, w tym oczywiście zaproszenia ślubne warto zapoczątkować kolorem przewodniem. W tym wypadku świetnie nada się wosk o kolorze miedzianym, przygotuj własną pieczęć lub zamów. Koszt nie będzie wysoki, a efekt robi wrażenie.

 

pieczęć z wosku o kolorze miedzi

 

8. Dekoracje włosów, na głowie panny młodej przygotowana miedziana ozdoba w kształcie liści, wygląda bardzo delikatnie, ale jednocześnie oszałamiająco. Wraz z klasycznym upięciem daje niesamowity efekt. 

 

dekoracja włosów, miedziane liście kwiatów

 

9 Miedziany krawat, było by niesprawiedliwe gdybyśmy pominęli pana młodego. To jest to czego się spodziewaliśmy, połączenie koloru szarego z miedzią świetnie do siebie pasuje, wystarczy spojrzeć poniżej, by przekonać się że to dobry pomysł.

 

krawat w kolorze miedzianym

 

10. Dozownik do napojów, szukasz samoobsługowego dozownika do napojów? Mamy dla Ciebie świetny pomysł, wystarczy pomyśleć, że to wielkie miedziane naczynie wypełnione jest po brzegi zimną lemoniadą. Na stole nie może zabraknąć owocowych dodatków jak truskawki, jagody, czy mięta. Świetna sprawa, niesamowita dekoracja połączona z użytecznością. 

 

miedziany dozownik do napojów

 

11. Miedziane karteczki, ten mały wieniec zieleni jest miłym akcentem dla wskazania miejsca swoim gościom weselnym. Ale na pewno nie będzie miał tego impaktu bez dodatku miedzianych karteczek.

 

karteczki dla gości w kolorze miedzianym

 

12. Podstawka pod tort, Ciastko wygląda naprawdę niesamowicie, ale trzeba przyznać że nie tylko nim jesteśmy zainteresowani. Patrząc na całość nie sposób oderwać oczu od wspaniałego podstawka, jest elegancki i nadaje bardzo gustowny styl.

 

miedziany podstawek pod tort

 

13. Miedziane liczby, prosta ale bardzo atrakcyjna dekoracja stołów weselnych. Na tle drewna miedziane napisy świetnie się wyróżniają, dopasowując pomarańczowe i zielone kwiaty, tworzymy unikalny wystrój.

 

dekoracje stołu weselnego, miedziane cyfry na drewnie