Im bardziej ludzie zanurzeni są we współczesnym życiu, tym większe ich pragnienie, by w chwili odskoczni połączyć się ze naturą. Kochamy zieleń, która jest świeża i uspokajająca. Nawiązuje do pierwszych dni wiosny, kiedy to kwitnące liście przypominają nam o nadejściu słonecznych dni. Dlatego podobnie jak w poprzednich latach, zieleń będzie cały czas na topie! Przemawia do nas i pozwala eksperymentować, dzięki czemu powstaje wiele wspaniałych kwiatowych kompozycji.

Szukając oryginalnych i modnych bukietów z pewnością powinniście postawić na soczyste liście paproci. W połączeniu z bukietem ślubnym i pachnącymi liśćmi eukaliptusa, staje się liderem! Taka kompozycja wygląda niesamowicie, jednak liście paproci możecie łączyć również z innymi kwiatami. Pamiętajcie tylko by zieleń była punktem centralny. Paproć ma naprawdę piękne liście, które posiadają wyjątkową teksturę, postawcie właśnie na niego.

bukiet ślubny - połączenie białego eukaliptusa z liśćmi paproci

fot: (http://johnjohnstonphotography.co.uk/)

Jeśli zdecydujecie się na bardziej szalone pomysły, przedstawiamy kilka ciekawych projektów, które mogą was zainspirować.

konwalie w bukiecie ślubnym

fot: (https://www.insideweddings.com)

zielony ogromny bukiet ślubny

fot: (http://www.polkadotbride.com)

zielony bukiet ślubny z bardzo dużymi liśćmi

fot: (https://pl.pinterest.com)

stylowy bukiet ślubny z białymi kwiatkami i dużą ilością zieleni

fot: (https://pl.pinterest.com)

zielony bukiet ślubny z pawim okiem

fot: (http://weddbook.com)

Nie mogło oczywiście zabraknąć klasycznego słonecznika, który od wielu lat jest cały czas modny i lubiany. Kojarzy się on przede wszystkim z naturą i letnią ciepłą pogodą.

słonecznik z zielonymi liśćmi

fot: (www.namidadlani.com)

Zieleń dominuje nie tylko w połączeniu z bukietem ślubnym. Często towarzyszy na stole weselnym jako dekoracja, czy nawet obrus. Jest to nowość, która została bardzo ciepło przyjęta, pasuje idealnie do uroczystości pod odkrytym niebem. Oczywiście można wykorzystać ten pomysł podczas klasycznego wesela, wystarczą drobne liście, które sprawią, że wasi goście poczują się naprawdę wyjątkowo.

obrus w postaci zielonych liści na stole weselnym

fot: (http://www.weddingomania.com)

zielony obrus na weselnym stole wykonany z żywych liści

fot: (https://pl.pinterest.com)

zielona dekoracja stołu weselnego wraz z owocami

fot: (http://www.remodelista.com)

Pamiętajcie, że kwiaty można przenieść do sali, nie jest ich nigdy za dużo! Wszyscy dobrze czują się wśród natury, a zielony kolor ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie. Odpowiednio dobrane kompozycje potrafią odmienić każdy wystrój sali.

zielone dekoracje na sali weselnej

fot: (https://pl.pinterest.com)

piękna dekoracja w posytaci kwiatów nad tortem weselnym

fot: (http://wedding-centerpieces1117.blogspot.com)

Jeśli jednak nie chcecie przesadzać warto zastanowić się nad drobnymi akcentami, jakimi na pewno są mniejsze terraria, czy odpowiednio przygotowane stoliki na których znajdą się dekoracje w postaci mchu lub inne zielone projekty. 

nowoczesne terrarium z zieloną roślinnością

fot: (https://pl.pinterest.com)

stylowe terrarium z kwiatami na wesele

fot: (http://thinkhappydots.com)

Bardzo modne na zachodzie są kwiatowe łuki, które idealnie pasują do romantycznego ślubu, spełniają także urocze tło podczas sesji fotograficznych.

kwiatowy łuk na sali weselnej

fot: (https://pl.pinterest.com)