Jeśli kochasz kamienie ozdobne oraz rozmaite klejnoty, nie musisz rezerwować ich wyłącznie do pierścionka zaręczynowego. Śmiało wykorzystaj je (a właściwie elementy stworzone na ich bazie) do dekoracji swojego przyjęcia weselnego. Klejnoty i tym podobne są doskonałym materiałem do dekoracji, dlatego upiększą w wyjątkowy sposób Twój stół i całą salę weselną, tworząc wyjątkowy klimat. Dzięki temu, że skomponują się one idealnie z innymi naturalnymi dodatkami, Twoje wesele będzie niezapomniane. Klejnoty i kamienie zachwycą feerią kolorów, podobnie jak metale, czy geody. Możesz używać ich chociażby jako elementów do dekoracji stołu – oto kilka propozycji, które warto wykorzystać.

Kwarcowe winietki

duży elegancki biały kryształ na stole weselnym

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

Wykorzystany w ten sposób kwarc ma podwójną rolę. Po pierwsze dodaje uroku i oryginalnie przystraja stół, po drugie służy on za element utrzymujący winietkę na miejscu.

Agatowe akcenty

nowoczesne zaproszenia ślubne z elegancką czcionką

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

Stwórz zaproszenia na tle przyciągającym wzrok. Zaprezentowane na zdjęciu zostały przytwierdzone do kolorowych płyt kamiennych. Nie tylko wyglądają one odmiennie, niż tradycyjne zaproszenia, ale i wyjątkowo oryginalnie. Taka papeteria ślubna z całą pewnością zaskoczy Twoich gości.

Menu z geodą w tle

fantazyjna karta menu przypominająca płytę marmurową

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

To piękne menu z apetycznymi daniami powstało z inspiracji geodą. Przepiękny, niebieski design jest jedyny w swoim rodzaju. Jeśli potrzebujecie papeterii ślubnej w wyszukanym stylu, ta z pewnością nadaje się perfekcyjnie.

Tort z klejnotami

różowy tort weselny z klejnotami dekoracyjnymi

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

Zachwyć swoich gości niecodziennym tortem weselnym. Nawet jeśli nie dręczy Cię obsesja na punkcie klejnotów i biżuterii, taki tort może Ci się spodobać. Ten ze zdjęcia został stworzony przez cukiernię Sweet and Saucy Shop – pokryto go cukierkami imitującymi kamienie szlachetne oraz przyozdobiono klejnotami z… papieru.

Kamienne numery stolików

numery stołów weselnych wykonane z prawdziwych dużych kamieni

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

Decydując się na numerację stolików oraz rozsadzanie gości, można wykorzystać do tego celu bardzo nietypową dekorację. Jest nią mianowicie kamień, który służy zarówno jako ozdoba, jak i oznaczenie stolików. Tego rodzaju oznaczenia stołu nie przegapi żaden z Waszych gości.

Kryształowe naszyjniki dla świadkowej i druhny

naszyjnik z dużym kamieniem szlachetnym

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

Jeśli panna młoda chce w swoim wielkim dniu szczególnie podziękować swoim druhnom i świadkowej, może podarować im nietypowy prezent. Jak chociażby ten naszyjnik z kryształem. Rodzaj podarowanej biżuterii zależy rzecz jasna od upodobań obdarowywanych pań, dlatego jaki prezent ofiarujesz swoim przyjaciółkom (i czy w ogóle go wręczysz) zależy wyłącznie od Ciebie.

Marmurowe czekoladki

czekoladki dla gości weselnych przypominających marmurowe kamienie

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

Te czekoladki stworzone zostały na specjalne zamówienie. Inspiracją dla nich był marmur. Jest to z pewnością prezent, który ucieszy gości opuszczających Twoje przyjęcie weselne.

Kamienna poduszka na obrączki

Jeśli nudzi Cię konwencja, czas od niej odejść. Jest to możliwe między innymi dzięki takim pomysłom: zamiast tradycyjnej poduszki pod obrączki możesz wykorzystać kamień. Wygląda on nietypowo i co tu dużo mówić – zjawiskowo.

Marmurowe winietki

winietki na stoły weselne wykonane z małych kamieni marmurowych

fot: (http://www.marthastewartweddings.com/)

Nie przekonały Was tradycyjne winietki, albo te, zaprezentowane wcześniej? Być może zachwycą Was marmurowe, które wyglądają elegancko i subtelnie.