Korsyka jest trzecią pod względem wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Jego największe atuty to piękne plaże z turkusowymi wodami, przepiękne pasma górskie porośnięte lasami oraz niespotykanymi skałami schodzącymi do morza. 

 

Język panujący na wyspie to francuski i korsykański, jednak łatwo porozumieć się tam również w języku włoskim. Turystyka na Korsyce jest dla mieszkańców jednym z głównych dochodów, przez co przyjezdni traktowani są bardzo przyjaźnie i dba się o ich bezpieczeństwo. Aby dotrzeć na miejsce mamy dwie możliwości, drogę morską lub powietrzną. Transport jest bardzo dobrze rozbudowany, statki kursują codziennie, a na wyspie znajdują się aż cztery międzynarodowe lotniska. Jeśli zdecydujecie się na wycieczkę samochodem, nic nie stoi na przeszkodzie, do portu pływają także promy. 

 

podróż poślubna - korsyka

 

Wakacje na Korsyce są w pewien sposób podzielone. Jeśli lubicie czuć atmosferę wakacji, czyli przebywać wśród sporej liczbie turystów, należy zaplanować termin w przedziale od połowy lipca do połowy sierpnia. Jeśli natomiast szukacie ciszy i spokoju możecie zarezerwować termin w maju, czerwcu, wrześniu lub na początku października. W tym okresie plaże często bywają opustoszone, a życie turystyczne jest znikome.

 

podróż poślubna - korsyka

 

Korsyka przyciąga turystów z całego świata, znajdują się tu idealne warunki dla osób szukających relaksu na łonie natury. Występuje tu olbrzymi obszar dzikiej przyrody, która nie została zmieniona przez człowieka. Krajobraz jest bardzo zróżnicowany, znajdziecie tu zarówno góry, tereny leśne oraz piękne jasne plaże z których widać ośnieżone szczyty gór. Wybierając się na spacer doświadczycie melodii śpiewu ptaków, odgłosy udomowionych oraz dzikich świń, a także specyficzny zapach. Jest to makia, która pokrywa zbocza, aromat ten nie znajdziecie nigdzie indziej.

 

podróż poślubna - korsyka

 

Dla miłośników podróży nie zabraknie atrakcji, wybierając się na wycieczkę można wypożyczyć samochód lub wybrać się pieszo. Znajduje się tu osławiony szlak GR20, który uznawany jest za jedną z najtrudniejszych tras górskich w Europie. Położony jest on pomiędzy miejscowościami Calenzana a Conca. Cała trasa jest długa, i liczy około 170 km. Aby przejść ją pieszo potrzeba 15 dni, to jednak plan tylko dla doświadczonych turystów. 

 

Atrakcje na Korsyce

Najbardziej znanymi atrakcjami na wyspie są przede wszystkim:

  • Pustynia Agriates 
  • Rezerwat Przyrodniczy Scandola
  • Wykopaliska Filitosa i Aleria
  • Klify w miejscowości Bonifacio
  • Szczyt Monte Cinto 
  • Monumentalne skały Les Calanches w Piana
  • XV wieczna cytadela z elitarnym regimentem Legii Cudzodziemskiej

Dodatkowo wykupić można atrakcyjne podróże statkiem lub kajakiem wokoło wyspy Iles Sanguinaires. Kursuje tu także kolejka wąskotorowa, w której zwiedzić można część wyspy. Miłośnicy przyrody powinni udać się do parku Tortues, gdzie podziwiać można bardzo rzadkie gatunki żółwi. Znajdują się tam dodatkowo duże akwaria z przeróżnymi mieszkańcami wód morskich. Wakacje na Korsyce są idealnym miejscem dla osób uwielbiających spacery. Nie ma tu wesołych miasteczek, czy dużych atrakcji dla dzieci. Jednak dla pary młodej, to przystanek w którym znajdą wspaniałe krajobrazy i ogromne połacie do spacerów. W wodach tych jest możliwość nauki nurkowania, jazdy na motorach, czy quadach. Jest dużo miejsca, gdzie w każdej chwili można odpocząć i zażyć kąpieli, zarówno słonecznej jak i morskiej.

 

podróż poślubna - korsyka

 

Wieczorem godzinami można przesiadywać w okolicznych knajpach i restauracjach. Nie brakuje tu smakołyków, a kuchnia korsykańska znana jest z dobrego jedzenia. Najbardziej popularne są tutaj wędliny ( coppa, lonzu, figatellu, salcicca), dżemy, sery (brocciu), alkohol (Alcool de Myrte, piwo Pietra, Colomba, whisky). Warto dodać, że w każdej restauracji serwują tam potrawy z dziczyzny.

Korsyka jest idealnym miejscem dla narzeczonych. Kusi wspaniałymi krajobrazami, zapachami, rozrywkami i potrawami, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Szukając spokoju i wyciszenia, warto zapoznać się z ofertą wakacyjną w tym rejonie.