Szukasz pomysłów na stylizacje na co dzień, imprezę, randkę albo ważne spotkanie biznesowe lub uroczystość rodzinną? Odpowiedni zestaw może wyróżnić z tłumu – nie tylko odważnym designem, ale też smakiem, szykiem i poczuciem dobrego gustu. Kluczową rolę odgrywają akcesoria i dodatki – panowie noszą nie tylko obrączki złote czy srebrne. Jak tworzyć sprawdzone kreacje na różne okazje? Zapoznaj się z krótkim poradnikiem dla młodego mężczyzny.

Dodatki – drobiazgi o dużym znaczeniu

Każda stylizacja – damska czy męska – wymaga dopełnienia. Do tego służą akcesoria i dodatki, które należy dopasować do swojego stylu i gustu, a także potrzeb i pory roku. Wielu panów nie uznaje jednak wielu ozdób, z biżuterii godzi się jedynie na obrączki – złote, srebrne lub tytanowe – i szwajcarski zegarek. Warto jednak postawić na klasyczne akcesoria, aby uzyskać minimalistyczny, ale modny i elegancki look.

Szwajcarski zegarek w stylu klasycznym

Jednym z biżuteryjnych dodatków noszonych przez panów są obrączki – złote, srebrne lub inne. Poza tą delikatną ozdobą wielu mężczyzn nie uznaje męskiej biżuterii – wyjątkiem jest klasyczny zegarek, który stanowi synonim wysokiej jakości i elegancji, podkreśla prestiż i pozycję społeczną, pełni rolę praktyczną, ale także dopełnia każdą codzienną, formalną czy uroczystą stylizację. Casualowe zestawy dopełnisz zegarkiem sportowym, a na oficjalne wyjścia wybierz czasomierz na bransolecie.

Męskie bransoletki

Z biżuterii warto wspomnieć także o bransoletkach – warto dopasować je do innych elementów, jak m.in. obrączki. Złote, srebrne czy skórzane sprawdzą się jako ozdoba o minimalistycznym fasonie. Wybór modeli jest tak duży, że można dopasować je do każdej stylizacji – formalnej, sportowej, casual itd.

Skórzana galanteria

Wiele trendów przemija i nie powraca, ale klasyczne ubrania i dodatki zawsze są modne – jak m.in. galanteria skórzana. Dopasuj na przykład skórzany pasek z prostą klamrą, portfel ze skóry czy torbę na laptop. W chłodne dni możesz też wybrać skórzane rękawiczki, idealne do eleganckiego płaszcza na jesień albo zimę.

Okulary przeciwsłoneczne

Przede wszystkim okulary chronią oczy przed promieniami słonecznymi, ale są też ważnym dodatkiem ze względu na estetykę – muszą jednak być odpowiednio dobrane. Również tradycyjne okulary już od dawna służą nie tylko do korygowania wad wzroku, ale są kluczowym elementem stylizacji – jak biżuteria inne dodatki. Warto wybrać modele dobrej jakości, dobrane pod względem kształtu twarzy, wielkości i koloru.

Torba męska

Ważne, aby współgrała przede wszystkim z butami, gdyż te dodatki od razu rzucają się w oczy i wpływają na nasz odbiór przez innych. Sportową torbę lub plecak można łączyć ze sportowym obuwiem, elegancką torbę skórzaną z trzewikami, a zamszową – na przykład z kowbojkami albo sztybletami z tego samego materiału. Ważny, aby oba dodatki idealnie ze sobą korespondowały – można je delikatnie przełamać innymi akcesoriami.

Skoro akcesoria są już wybrane, czas na buty – dobierz je odpowiednio do charakteru stylizacji, gdyż są one jej niezwykle ważnym elementem.