W końcu nadszedł ten wielki dzień, kiedy Twój ukochany założył Ci pierścionek zaręczynowy na palec i poprosił o Twoją rękę. O ile nie było to dla Ciebie zaskoczeniem i pierścionek wybraliście wspólnie, nie masz powodów do zmartwień. Jeśli jednak Twój narzeczony pokusił się o zrobienie Ci totalnej niespodzianki i zaskoczył Cię pierścionkiem i to dosłownie, może okazać się, że owa ozdoba przysporzy Ci mnóstwo zmartwień. Słowem – co zrobić w sytuacji, kiedy pierścionek zaręczynowy wręczony przez narzeczonego okazał się małym koszmarkiem i wolałabyś szybko zapomnieć o jego istnieniu?

Gdy pierścionek nie jest jak ze snu

trzy kamienny pierścionek z żółtego złota

fot: (https://pl.pinterest.com)

Powodów dla których uważamy nasz pierścionek za nieatrakcyjny może być całe mnóstwo. A przecież mamy nosić go całe życie. Za mały, za duży, zbyt staromodny, zbyt nowoczesny, i wiele jeszcze innych spraw powoduje, iż na myśl o otrzymanym pierścionku zaręczynowym wprost cierpnie skóra. Co zrobić w takim przypadku? Istnieje kilka możliwości.

Noś go przez kilka dni

elegancki pierścionek z diamentem

fot: (https://pl.pinterest.com)

Często bywa tak, że pierwsze złe wrażenie mija, by po kilku dniach okazało się, że pierścionek zaczyna nam się podobać. Wypróbuj tę metodę, a być może przekonasz się do swojego pierścionka zaręczynowego. Polubisz go, a nawet uznasz z czasem za wyjątkowy i piękny.

Myśl o tym, co w pierścionku ładne

piękny pierścionek z niebieskim szafirem

fot: (https://pl.pinterest.com)Być może istnieje element, który sprawia, że patrzysz na swój pierścionek zaręczynowy przychylnym wzrokiem. Jeśli istnieje jakiś detal, który uważasz za atrakcyjny myśl o nim jak najczęściej. Pamiętaj też o tym, że Twój narzeczony wybierał pierścionek z myślą o Tobie, dlatego z pewnością zasugerował się czymś, co kojarzy mu się w pierścionku z Tobą. Warto byś jednocześnie pamiętała, że Twój ukochany to nie Rockefeller, dlatego doceń to, co masz.

Bądź uczciwa wobec narzeczonego

różowe złoto zwinięte jak lina - wyjątkowy pierścionek zaręczynowy

fot: (https://pl.pinterest.com)

Jeśli masz pewność, że ofiarowany pierścionek nie spodoba Ci się za żadne skarby, bądź szczera ze swoim narzeczonym. Być może nie jest to sytuacja bez wyjścia i będziesz mogła wymienić wybrany model na inny, w podobnej kwocie, który bardziej przypadnie Ci do gustu. Nie daj odczuć narzeczonemu, że zrobił coś nie tak. Pochwal to, co w pierścionku Ci się podoba – być może jest to ulubiony kamień, może zdobienie, a może np. białe złoto, które uwielbiasz.

Przedyskutuj zakup nowego pierścionka w późniejszym terminie

podwójny pierścionek z platyny z dużym kamieniem

fot: (https://pl.pinterest.com)

Jeśli Twój pierścionek zaręczynowy wydaje Ci się zbyt ubogi, przedyskutuj z narzeczonym możliwość otrzymania w późniejszym terminie innego, nieco bardziej okazałego. Możecie wybrać moment Twoich urodzin, czy moment po ślubie, kiedy będziecie dysponować większą gotówką i odetchniecie po trudach przygotowań do ślubu.