Kapela muzyczna czy DJ – co wybrać na wesele?

Przed takim wyborem staje większość par, które chcą się pobrać. Nie jest to łatwy wybór, ponieważ niewątpliwie obie opcje posiadają zarówno wady jak i zalety. Przy wyborze powinniśmy rozważyć kilka istotnych kwestii.

Kapela muzyczna zabawi każdego gościa

Zdecydowanie na większości wesel spotykamy zespoły muzyczne, które grają muzykę na żywo. Jest to pierwsza i najważniejsza zaleta. Zwykle w repertuarze znajdują się piosenki disco polo, ale można znaleźć też takie zespoły, które zagrają i zaśpiewają hity lat 70 czy 80. Przy wyborze kapeli warto kierować się tym ile osób wchodzi w jej skład i na ilu instrumentach grane są utwory. W tym przypadku im więcej, tym lepiej. Jeżeli w skład kapeli wchodzi dużo osób możemy spodziewać się wykonów bardzo zbliżonych do tych oryginalnych, więc na pewno nie tylko para młoda będzie zachwycona. Decydując się na kapelę mamy dodatkową opcję wybrania takiej, w której skład wchodzi wodzirej. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale warto przemyśleć tę kwestię, ponieważ jest to osoba, która w umiejętny sposób może poprowadzić zabawę.

DJ jako atrakcja dla młodych

dj na weseluCoraz więcej osób decyduje się na wynajęcie DJ-a. Wpływa na to fakt, że piosenki mają oryginalny wykon i nie musimy
martwić się o fałszowanie wokalisty. Większość DJ-ów daje nam pełną swobodę w wybraniu listy utworów, które chcemy usłyszeć na weselu, ale zdarzają się też tacy, którzy narzucają z góry cały repertuar. Warto, więc przed wyborem zapytać, jakie mamy opcje dotyczące muzyki. Nie każdemu jednak spodoba się muzyka grana przez DJ-a. Starsi goście mogą nie zaakceptować muzyki i nie do końca będą zadowoleni z zabawy, ale przecież zawsze można iść na kompromis i porozmawiać z DJ-em o muzyce np. z lat 70.

 

Każda opcja jest dobra i może sprawić, że wesele będzie wyjątkowe. Decyzja należy do nas. Na pewno DJ jest opcją zdecydowanie tańszą, ale to kapela zagra nam muzykę na żywo. W tym przypadku warto przemyśleć dokładnie każdą kwestię. Ważne jest to, czy kapela lub DJ szanują każdą decyzję pary młodej i dostosowują się do ich oczekiwań. Wtedy współpraca będzie na pewno bardzo udana i owocna.