Jedni panowie je uwielbiają, inni unikają jak ognia, uważając za zło konieczne. Kamizelki do ślubu, bo o nich mowa, stanowią jeden z nierozerwalnie kojarzących się ze strojem pana młodego elementów. Zwłaszcza, jeśli chodzi o mężczyzn, którzy wyglądać pragną wyjątkowo elegancko na własnym ślubie. Czy jednak warto je zakładać na ślub? W naszej skromnej opinii – zdecydowanie.

„Prosty” garnitur, efektowna kamizelka ślubna

szara kamizelka ślubna z koszulą

fot: (https://pl.pinterest.com)

 

Nawet, jeśli pan młody zdecyduje się wybrać prosty garnitur, który wykorzysta później na szereg różnych okazji, dodanie doń kamizelki uszlachetni jego wygląd i nada mu efektu niezrównanej elegancji. Obecnie bardzo modne są garnitury w kolorze niebieskim, które w zestawieniu z dobrze dobraną kamizelką robią prawdziwą furorę wśród panów młodych. Założenie takiego klasycznego garnituru razem z kamizelką podnosi uroczysty charakter wydarzenia, a jednocześnie wygląda naprawdę świetnie. Oczywiście kolor, to jedynie nasza sugestia!

Jak dobrać kamizelkę?

Pan Młody w kremowej kamizelce i jasnych spodniach

fot: (https://pl.pinterest.com)

 

Wybierając kamizelkę do ślubu warto pomyśleć o tym, by była ona wykonana z takiej samej wełny jak założony garnitur. Taki zestaw wyglądać będzie spójnie i szalenie dostojnie, w przeciwieństwie do często spotykanych kamizelek z poliestru. Bardzo często panowie młodzi wybierają kamizelki w kolorze jednakowym do koloru ich garnituru, aby uzyskać efekt klasycznego, trzyczęściowego garnituru. Obecnie jednak panuje moda na kamizelki w kolorze kontrastowym. Przykładowo – decydując się na niebieski garnitur świetnie dopasowana będzie kamizelka w szarej tonacji, także ta z kraciastymi wzorami, pepitką, czy rozmaitymi charakterystycznymi mikrowzorami.

Skąd wziąć kamizelkę

Panowie w eleganckich, grafitowych strojach z niebieską muchą i krawatem

fot: (https://pl.pinterest.com)

 

Sprawa zakupu kamizelki jest bardzo prosta. Można zdać się na asortyment dostępny w sklepach (z tym jednak bywa różnie zwłaszcza patrząc pod kątem atrakcyjności kamizelek) lub poprosić o uszycie jej przez dobrego krawca. Jeśli zdecydujecie się na zakup materiału na kamizelkę na własną rękę, z pewnością będzie to dość ekonomiczna usługa, jeśli jednak wolicie w pełni zdać się na wiedzę oraz umiejętności krawca z pracowni krawieckiej, z pewnością liczyć musicie się z wyższymi kosztami. W przypadku ślubu jednak zdecydowanie polecamy tę drugą opcję.

Kamizelka nie tylko do garnituru

elegancka, ciemno szara kamizelka z butonierką w postaci gałązek i białego polnego kwiatka

fot: (https://pl.pinterest.com)

 

Co jednak, jeśli chcecie postawić wszystko na jedną kartę i zaszaleć w kwestii elegancji. Tu z pomocą przyjść może bardzo formalny żakiet, z marynarką o długich połach. Strój ten często nazywany jest też jaskółką, ze względu na bardzo charakterystyczny tył, jaki posiada. Tego typu strój wymaga wręcz dodatku jakim jest kamizelka, która powinna zostać uszyta z tropiku lub lnu. Kolor takiej kamizelki nie może być dowolny – stawia się przede wszystkim na beże, szarości, błękity, czerń, płowy kolor oraz na róż! Wszystko w zależności od koloru kamizelki, motywu przewodniego ślubu oraz rzecz jasna – od upodobań pana młodego.