Wbrew pozorom w okresie jesiennym jest wiele par, które decydują się na ślub. Nic w tym dziwnego, dla wielu z was to ulubiona pora roku, podczas której ukazuje się piękno naszej przyrody. Piękne kolorowe liście, dojrzałe owoce, mroźne mgliste poranki, wszystko to możecie wykorzystać podczas planowania własnej uroczystości.

Motyw jesienny możecie wykorzystać również podczas dowolnej pory roku, jest on bardzo specyficzny i ma w sobie wyjątkową urodę. Natura w tym okresie nie jest bardzo hojna, dlatego warto wykorzystać wszystkie jej dobrodziejstwa. 

dekoracje stołu weselnego ciepły klimat jesienny

Kolor śliwkowy

Jesienią możecie stworzyć wielobarwne kompozycje, które idealnie odzwierciedlą październikowy pejzaż. Tworząc ten wyjątkowy klimat nie musicie trzymać się tylko i wyłącznie najbardziej popularnych kolorów, jakimi są miedź i złoto.Osoby kochające styl minimalistyczny, mogą wybrać pastelowe barwy. Odcienie bieli, beżu, koloru niebieskiego i brązowego będą świetnie pasowały do prostych jesiennych dekoracji. W późniejszym okresie jesieni można dodać jagody kaliny, czy niebieskiego mikołajka, doskonale będą zwiastować nadchodzącą zimę. Jeśli postawicie na zieleń, dobrze jest wybrać rośliny o wyciszonej barwie lub odcienie mięty.

dekoracje jesienne na weselu

Nasza jesień

Bukiet ślubny to wspaniała dekoracja, która bardzo mocno nawiązuje do waszego stylu wesela. W tym wypadku nie powinien on zawierać dużej ilości kwiatów, bardzo dobrze pasują tu bukiety w stylu boho. Nie ma sensu jednak opisywać jak powinien wyglądać idealny bukiet, jest ich cała masa, a pomysły różnych kwiaciarni są naprawdę przepiękne. Cudownie pasuje tu słonecznik, żywe kolory, wyjątkowy kształt nie wymaga wielu dodatków, to pomysł, który będzie zawsze na czasie.

bukiet ślubny słonecznik

Dekoracje jesienne

Okres jesienny to czas, w którym warto trzymać się jednej zasady “im mniej tym lepiej”. Ten wyjątkowy klimat rządzi się własnymi prawami, dlatego warto skupić się na szczegółach, nie ilość się tu liczy. Wykorzystajcie kilka odpowiednio dobranych dekoracji i rozstawcie je na stołach, skupcie się na ich wyglądzie, mogą to być także własne projekty DIY (czyli wykonane przez was). Zwykły wazon dzięki waszym zdolnościom manualnym może stać się prawdziwym dziełem sztuki. Na stole mogą pojawić się najbardziej popularne dekoracje, kojarzone z jesienną porą, są to oczywiście kasztany, żołędzie, dynia. Mogą pojawić się też kolorowe, duże liście, jeśli jesteś jednak zwolennikiem zdecydowanych barw, możesz postawić na złoto w połączeniu z czernią. Efekt jest naprawdę bardzo mocny, dlatego połączenie nie musi być przytłaczające. 

dekoracje krzesła weselnego pszenica i czerwony kwiat dekoracje stolu weselnego pszenica na stole z czarną kokardką

stół weselny kolory czarne i złiote

Podsumowanie

Odpowiedni wybór dekoracji i kwiatów, mogą stworzyć bardzo stylową, ciepłą i elegancką oprawę jesienną. Nie całość, a głównie szczegóły powodują, że coś zapada na długo w naszej pamięci, dlatego każdy z elementów jest tutaj bardzo ważny. Często podczas organizowania wesela zapominamy o odpowiednim oświetleniu, to największy błąd! Odpowiednia oprawa świetlna może dać naprawdę wiele, podkreśla charakter tego magicznego wieczoru. Gdy zapada mrok, na stołach powinny pojawić się świeczki, które są symbolem ciepła i romantyzmu. Warto zastanowić się nad barwą światła, efekt takich modyfikacji mogą was naprawdę zaskoczyć.