Istnieje wiele tematów ślubnych, do każdej pory roku pasuje wiele stylizacji, Jesień to pora bardzo kolorowa, dająca wiele możliwości. Przedstawimy kilka pomysłów, począwszy od eleganckich i dostojnych, po romantyczne i śmieszne. Zbór przedstawiony poniżej, z pewnością pomoże wybrać i zaplanować własne dekoracje sali weselnej w okresie jesiennym.

 

Powrót do szkoły

Nic bardziej nie pasuje do września jak powrót do szkoły. Motyw z jabłkami to miły i śmieszny gest, który łapie za serce. Kto z was nie zabierał w pudełku na śniadanie jabłek? wykorzystajcie ten owoc i przytwierdźcie do nich zdjęcia z młodzieńczych lat. Dekoracja bardzo prosta, ale oryginalna, nadająca wyjątkowego szkolnego klimatu.

 

dekoracje weselne sali - na jesień

 

Ale co to za dekoracje szkolne weselnego stołu bez książek? To obowiązkowy akcent, który wraz ze szkolną “mini” tablicą da niesamowite wrażenie. Nie zapomnijcie kredy, na tablicach można wypisać dowolną treść, mogą to być wierszyki lub zwykłe cyfry. Książki można wypożyczyć z księgarni, jeśli nie macie w domu. Trzeba przyznać, że całość wygląda niesamowicie, goście poczują się wyjątkowo, a wspomnienia przyspieszą bicie serca.

 

dekoracje weselne sali - na jesień

 

Ostatnim dodatkiem będzie bufet szkolny. Przygotuje więc kosze wiklinowe, na spodzie możecie podłożyć koce wełniane. Do środka każdego koszyka zapakuj przygotowane przez Ciebie pyszne domowe kanapki, które należy opisać. Na koniec napój, może to być standardowo Cola, ciężko będzie przecież zdobyć oranżadę w woreczku, czy niezapomnianą szklaną wodę grodziską 🙂

 

dekoracje stołu weselnego - styl szkolny

 

linia

Jesienne Liście

 

Oczywiście najbardziej popularnym stylem jesiennym, będą liście. Niezależnie skąd jesteście, nie powinno wam ich zabraknąć, możecie jednak skorzystać z modeli papierowych (kupnych lub wykonanych własnoręcznie).  Przygotujcie więc długie sznurki, do których przyczepione będą kolorowe lub w jednym odcieniu jesienne liście. Zawieszając na suficie, nie przesadzajcie z długością, aby nie latały po głowach gości. Przygotowując złoty kolor jak na fotografii poniżej, warto zadbać o dekorację świeczników, czy wazonu w podobnym kolorze, wzmocni to dodatkowo cała stylizację.

 

dekoracje sali weselnej, jesienne liście

 

Mniej rzucająca się w oczy kompozycja to projekt poniżej. Tradycyjna Polska jesień, o naturalnych kolorach, w tym wypadku jednak będą potrzebne jednak prawdziwe wysuszone liście jesienne. Możesz powkładać je do świeczników lub położyć bezpośrednio na stole. Niezależnie od wyboru efekt jest piękny, oczywiście według własnego uznania możesz dodać gałązki z kolorowymi liśćmi do wazonu, prosto, tanio – wyjątkowo.

 

dekoracje weselne stołu - motyw jesienny dekoracje weselne stołu - motyw jesienny

 

dekoracje weselne stołu - motyw jesienny

 

linia

Halloween

 

Innym dobrze pasującym do jesiennej pory roku jest oczywiście Halloween. Taka forma stylizacji będzie na pewno olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich, ale to właśnie dzikie i szalone pomysły, pozostają w naszej pamięci. Dla dzieci wystrój sali w stylu Halloween to niesamowita frajda, decydując się na taką charakteryzację warto użyć dużo czerni w połączeniu z odcieniami czerwieni. Unikaj tutaj jednak krwawych pomysłów, nie będą one za bardzo pasowały do tego typu uroczystości.

Pierwszym mocnym akcentem będą na pewno mocno czerwone róże. Jako dekoracje użyj standardowo białych świec, na dnie których rozsypane będą płatki czerwonych kwiatów, dodatkowo przygotuj litery lub cyfry (bez znaczenia), a następnie umieść je w świecznikach lub małych wazonikach.

 

dekoracje stołu weselnego - styl halloween

 

dekoracje stołu weselnego - styl halloween

 

Jeśli jednak to dla was za mało wykorzystaj fioletowe świece, aby dodać trochę grozy.

 

dekoracje stołu weselnego - styl halloween

 

 

linia

Klejnoty

 

Głębokie tony z klejnotów bursztynu, szmaragdu, szafiru, stwórz wyjątkową dekorację stołu weselnego.

Wykorzystaj przeróżne elementy, by stworzyć pełną gamę eleganckich kolorów. Przygotowując ciemne kwiaty na talerzach, które będą na przeciwko bursztynowych kielichów, nadasz klasyczny i elegancki ton. Malutkie brązowe liście, na każdym białym talerzyku spotęgują dodatkowo cały efekt.

 

dekoracje stołu weselnego, eleganckie tony

 

Najlepszy, a zarazem najprostszym sposobem, na wyróżnienie odpowiedniej palety kolorów są oczywiście dekoracje szklane. Użyj więc wazonów, czy szmaragdowych kielichów (fotografia z prawej strony), bawiąc się paletami kolorów nie zapomnij jednak o zieleni. Nadaje ona bowiem uroczystej formy, bez kwiatów dekoracja taka mogła by bardziej przypominać spotkanie spotkanie biznesowe. Nie może więc jej zabraknąć, jeśli lubisz mech w tej kompozycji będzie on dobrze pasował.

 

dekoracje stołu weselnego - stonowane kolory dekoracje stołu weselnego - stonowane kolory

 

dekoracje stołu weselnego - stonowane kolory

 

linia

Żniwa

 

Dynia czy pszenica, temat bardzo dobrze nadaje się do dekoracji ślubnych jesienią. Poniżej przygotowana prosta dekoracja, pszenica umieszczona w doniczce z mchu – nowoczesny i elegancki styl.

 

dekoracje stołu weselnego - jesienna propozycja

 

Dynie są bardzo popularne, mają ładny delikatny kolor, a ich kształt pozwala na dopasowanie do każdego stylu. Wybierając bujne i obfite stoły przygotuj więc dynie, świece i słoneczniki. Dekoracja ta świetnie komponuje się z przyrodą i naturą, jeśli jednak wolisz trochę bardziej nowoczesne i eleganckie kreacje, wybierz białe dynie. W tym wypadku konieczne będzie dodanie złotych kolorów, chociażby w postaci obrusów.

 

dekoracje weselnego stołu - dynie dekoracje weselnego stołu - dynie

 

Dynie możesz użyć także do przygotowania kartek z imionami gości.

 

dekoracje stołu weselnego, kartki z imionami gości na dyni

 

Jeśli szukasz dekoracji mniej krzykliwych, chcesz poczuć ciszę i spokój, skorzystaj z wiązanki z pszenicy. W połączeniu z lnem daje delikatny i ciepły wystrój jesienny, malutkie dynie, świece, wystarczy odrobinę urozmaicenia, by całość wyglądało naprawdę bardzo zjawiskowo. Drugim pomysłem może być, połączenie pszenicy, z małymi bukiecikami, efekt jest bardzo przyjemny, nabiera eleganckiego i klasycznego charakteru.

 

dekoracje stołu weselnego, temat jesienny (pszenica) dekoracje stołu weselnego, temat jesienny (pszenica)