Istnieje wiele dań i przekąsek, które są wprost przepyszne, a których za żadne skarby nie należy podawać na swoim przyjęciu weselnym. I choć wiadomo, że wybór menu weselnego nie jest łatwy, bo musi być ono dostosowane do różnych preferencji smakowych, należy wziąć pod uwagę dodatkowo fakt, iż niektóre produkty mogą uczulać, czy kolokwialnie mówiąc – pozostawić oddech niezbyt świeżym. Odpadają też dania, które sprawiają, iż czujemy się przepełnieni, co uniemożliwia tańce i weselne szaleństwa. Poznajcie rady profesjonalnych kucharzy co do doboru menu. Opisują oni jakich dań i produktów należy unikać, by goście weselni byli zadowoleni.

Przekąski, których nie można jeść jedną ręką

Przekąski to ten rodzaj jedzenia, który lubiany jest przez ogromną rzeszę weselników. Mogą oni złapać je w rękę i przemieszczać się swobodnie między stolikami, udając się na pogaduszki z innymi gośćmi. Kiedy jedzenie jest zbyt wyszukane i powoduje, że musimy zaangażować obie ręce, urok mija. Często nawet najsmakowitsze przekąski pozostają nietknięte na półmiskach, bo wymagają zbyt wiele wysiłku, by schrupać je bez pobrudzenia się, zwłaszcza kiedy mamy zamiar przekąsić coś w biegu.

Podaj tylko potrawy ze składników sezonowych

Aby uzyskać najlepszy smak dań wykorzystuje się te potrawy, które można zrobić ze składników dostępnych w danym sezonie. Większość firm cateringowych, czy restauracji przygotowujących potrawy podpowiada, jakie menu warto wybrać w określonym czasie. Ich podpowiedzi są często bezcenne, dlatego posłuchajcie wskazówek, które mogą sprawić, iż menu będzie niezastąpione. Jeśli dodatkowo firma cateringowa przygotowuje potrawy ze składników regionalnych, możecie czuć się szczęściarzami.

Surowej cebuli stanowcze – nie!

Nikt nie chce unikać innych gości z powodu nieprzyjemnego zapachu z ust, który spowodowany jest cebulą, czy czosnkiem. Poproście zatem waszą firmę cateringową, by unikała dodawania czosnku, czy cebuli w surowym stanie. Można zastąpić je z powodzeniem np. przesmażonym produktem, który nada charakterystycznego smaku potrawie, nie pozostawiając wstydliwego i przykrego aromatu…

Popularne alergeny

Orzechy pistacjowe, włoskie, migdały, kokos, gluten, to tylko niektóre z alergenów, jakie mogą wywołać u gości ostrą reakcję alergiczną. Jeśli na Twoim weselu mają pojawić się alergicy, zadbaj koniecznie, by na stołach pojawiło się menu, w którym zostaną wymienione produkty uczulające. To pomoże zapobiec wielu nieprzyjemnym i niebezpiecznym sytuacjom.

Potrawy mocno brudzące

Zapomnij o spaghetti, sosie pomidorowym, czy innych tego typu daniach, które powodują często mnóstwo frustracji u gości weselnych. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy ich misternie przygotowana kreacja zostaje „ozdobiona” paskudną plamą pochodzącą z tego typu dań. Nawet na weselach w luźnym stylu, gdzie nie przestrzega się ściśle weselnej etykiety, Wasi goście wyglądają odświętnie. Nie warto więc psuć im tego dnia paskudną plamą, która powstała w efekcie zaserwowania potrawy, która niezbyt pasuje do tego dnia.