Jaskier czyli kolejny kwiat, który idealnie nadaje się na bukiet ślubny i dekoracje. Jest to roślina zielona jaskrowata, licząca łącznie około 400 gatunków. Gdy pączki nie są rozwinięte, przypomina trochę róże, gdy kwiat otworzy się ukazuje się całe jego piękno.

 

Bukiet z rumieńcem

Idealny bukiet ślubny na wesela wiosenne i letnie. Jaskier można połączyć z różami, tworząc w ten sposób przepiękną delikatną barwę romantycznego bukietu. Wszyscy kochamy kolory, tym bardziej te stonowane, a jaskier posiada pełną gamę lekkich i delikatnych odcieni.

 

bukiet ślubny, jaskier i róże

 

Kwiaty w kokach i upięciach

W dniu ślubu wpięte kwiaty we włosach dodają charakterystycznego uroku. Ale wpięte kwiaty jaskrów, wyglądają naprawdę bajecznie, ułożone na płasko, są idealnym dodatkiem do każdego rodzaju upięcia.

 

upięcie włosów z kwiatem jaskra

 

Kwiatowa przypinka

Te kwiaty mówią same za siebie, nie ma potrzeby na dodatkowe dekoracje. Kompozycja jest bardzo elegancka, świetnie uzupełnia inne style wybranych kompozycji kwiatowych.

 

kwiatowa przypinka

 

Butonierka pana młodego

Nie może oczywiście zabraknąć małej wiązanki dla Pana młodego. Kwiat ten powinien być tego samego rodzaju co bukiet ślubny panny młodej, na szczęście idealnie pasuje również do butonierki garnituru. Daje mocny kontrast, szczególnie z szarym czy czarnym smokingiem. 

 

kwiaty do butonierki

 

Biały jaskier

Kochasz biały kolor? jaskier można połączyć z piwoniami i sprawić, że kolor ten nabierze nowego wymiaru. Nie bój się zdecydować na takie ryzyko, wystarczy spojrzeć na fotografię poniżej, aby wasze obawy odeszły na bok.

 

Biały jaskier

 

Kwiaty na torcie

Jaskier ze względu na to że świetnie wygląda na leżąco, idealnie nadaje się do różnych dekoracji. Są łatwe w użyciu, płaskie i dobrze komponują się praktycznie z każdym kolorem. Tort może być jednym z elementów, który będzie świetnie wyglądał udekorowany kwitami jaskra.

 

tort weselny udekorowany kwiatem jaskra

 

Jadalne kwiaty

Cukiernik jest w stanie stworzyć niemal wszystko, dlaczego nie wykorzystać tego do przygotowania jadalnych kwiatów jaskra. Można użyć ich do ozdobienia tortu, lub połączyć z innymi dekoracjami. Kolejny pomysł, który łączy piękno ze wspaniałym smakiem.

 

jadalny jaskier

 

Oszałamiające ozdoby na stole weselnym

Nie trzeba nikogo przekonywać, że jaskier idealnie nadaje się do bukietów dekorujących stoły weselne. Kwiaty te zdecydowanie kreują wystrój na nowoczesny, uciekając od tradycyjnych rozwiązań typowych dla większości ślubów. Mowa oczywiście o popularnych różach, piwoniach czy hortensjach.

 

jaskier jako dekoracja stołu weselnego