Ktoś z bliskich, czy znajomych planuje ślub w nadchodzącym wielkimi krokami 2020 roku? A może planujesz swój własny ślub i zamierzasz wybrać kreację, w której pojawisz się na ślubie cywilnym, czy też na poprawinach? A może po prostu interesują Cię trendy na nadchodzący rok, bo w końcu nigdy nic nie wiadomo i trzeba trzymać rękę na pulsie? Niezależnie od tego, jakiej udzieliłaś odpowiedzi, jest to okazja na to, by zaznajomić się z najmodniejszymi trendami. Podpowiemy Ci, jaką wybrać sukienkę na wesele w 2020 roku, by wyglądać modnie i olśniewająco. I zgodnie z oczekiwaniami modnych pań, naprawdę będzie w czym wybierać!

Modny fason sukienki na wesele

Podobnie jak w latach ubiegłych, panie śmiało stawiać mogą na klasykę. Klasyczna elegancja jest od lat w cenie, a co ważniejsze, pasuje każdej kobiecie bez wyjątku, niezależnie od jej wieku, statusu, czy gustu. Klasyczna elegancja, to modny, choć bezpieczny i dość zachowawczy wybór, który nie musi odpowiadać każdej kobiecie. Dla pań nieco odważniejszych, a nawet i tych bardzo śmiałych, idealnym wyborem może okazać się sukienka asymetryczna. Ten typ sukienek będzie jednym z częściej i chętniej wybieranych fasonów na wesela, o czym warto pamiętać wybierając kreację na to wydarzenie. Warto podkreślić, iż wybierając sukienkę, koniecznie kierować należy się nie tylko modą, ale i własnym gustem oraz tym, jaki fason kocha nasza figura. Bo to właśnie klucz, by fason sukienki dobrać pod figurę. Jeśli uda się połączyć to z modnym trendem, jakim będzie w 2020 roku na przykład sukienka zakładana na szyję, wówczas mamy sukces gwarantowany!

beżowa sukienka na wesele

Mini, midi, czy maksi?

W przypadku długości sukienki na wesele, warto pamiętać, iż dobierając ją należy kierować się nie tylko upodobaniami, ale i etykietą towarzyską, która narzuca pewien sposób ubioru, odpowiedni do okazji. Na wesele zatem powinniśmy wybrać sukienkę o długości maksi lub midi, unikając niczym ognia zbyt kusych sukienek mini. Nie oznacza to jednak, iż mini będzie sukienką zakazaną. Będzie to również modna długość sukienki na wesele – w tym jednak przypadku warto pamiętać, aby tę długość wybierać z rozwagą, i aby nie wypaść na weselu niczym osoba w złym guście, sukienka nie powinna być krótsza niż do połowy uda.

Wzory

Jeśli chodzi o modę na wzory sukienek weselnych, to 2020 rok obfitować będzie w olbrzymią różnorodność oraz otwartość. Obok klasycznej gładkiej, jednokolorowej sukienki, panować będzie moda na wzorzystość i barwność, szczególnie zaś w okresie wiosennym i letnim, które aż proszą się o to, by ten wspaniały czas upiększyć dodatkowo za pomocą pięknych barw i wzorów. Prawdziwym hitem będą wzory boho, choć nie sposób będzie przejść obojętnie obok rozmaitości i piękna, jakie dawać będą sukienki w kolorach ombre. Modne w 2020 roku będą też wszelkie printy, które szczególną uwagę przyciągają wśród młodszych pań.

długa sukienka na wesele

Modne sklepy, czyli gdzie kupować sukienki na wesele

Jeśli nie macie pomysłu na sukienkę na wesele, warto poszukać odpowiedniej kreacji w sklepach, które cieszą się marką i renomą. Na rynku znaleźć można mnóstwo sklepów z markową odzieżą, gdzie wybrać można piękne kreacje weselne. Nas urzekają sukienki na wesele w Quiosque, czyli w sklepie, który kreuje trendy i idzie z duchem czasu. Wiele ciekawych propozycji można odszukać też w popularnych sieciówkach, choć jeśli chcecie, aby wasza kreacja była niepowtarzalna i unikatowa, warto pomyśleć o tym, by sukienka została uszyta przez dobrą krawcową.