Ślub, niezależnie czy kościelny, cywilny czy konkordatowy to niezwykle ważne wydarzenie. Wiąże się z nim szereg przygotowań i decyzji, które trzeba podjąć, aby uczynić dzień ślubu wyjątkowym. Każda panna młoda szczególną uwagę przykłada do stroju, w którym ma wypowiedzieć słowa przysięgi. Ze ślubem kościelnym kojarzy się tradycyjna suknia ślubna, a jak powinna wyglądać kreacja na ślub cywilny?

Ślub cywilny – jak się ubrać?

Wbrew pozorom kwestia ubioru na ślub cywilny jest znacznie prostsza niż w przypadku ślubu kościelnego czy konkordatowego. Wynika to z faktu, iż mamy o wiele większą dowolność, tak naprawdę tylko od nas zależy jaki charakter będzie miała ta uroczystość, a co za tym idzie, jaki dress code będzie obowiązywał. Panny młode, które od dziecka marzyły o białej sukni, mogą śmiało taką założyć, natomiast kobiety, które nie mają takiego nastawienia, mogą puścić wodze wyobraźni, pamiętając jednak przy tym o kilku zasadach. Panie, którym brak pomysłu na odpowiednią stylizację, przykładowe sukienki na ślub cywilny znajdą na allani.pl/wyszukaj/sukienki-na-slub-cywilny.

sukienki-slub-cywilny

Na co zwracać uwagę wybierając sukienkę na ślub cywilny?

Od niedawna ślub cywilny może się odbyć w niemal dowolnie wybranym przez parę młodą miejscu, co również ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej kreacji. Jeśli ślub ma się odbyć w Urzędzie Stanu Cywilnego, to musimy pamiętać, że jest to miejsce, w którym obowiązują pewne zasady. Nasza sukienka nie powinna być zbyt skąpa ani wyzywająca, unikamy więc kreacji w wersji mini oraz takich, które odsłaniają bardzo dużo ciała. W kwestii kolorów panuje dowolność, jednak do najpopularniejszych zdecydowanie należą odcienie bielibeże i pastele. Niektóre panie decydują się na odważniejsze barwy, jak np. czerwień, zieleń czy niebieski, odradzamy jednak czerń, gdyż jest to kolor kojarzący się z uroczystościami o mniej radosnym charakterze.

Jaka sukienka na ślub cywilny w plenerze?

Ślub cywilny w plenerze to coraz bardziej popularna forma zawierania związku małżeńskiego. Daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, pomaga stworzyć o wiele bardziej romantyczną scenerię niż w wypadku uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. Również jeśli chodzi o strój panny młodej, ślub na łonie natury otwiera nowe możliwości. Niezwykle modne są w ostatnich latach sukienki w stylu boho, które pięknie wpisują się w przestrzeń świata przyrody. Delikatnezwiewne sukienki ślubne zdobione koronkami, falbanami i frędzlami tworzą romantyczną aurę wokół panny młodej, sprawiają, że wygląda młodo i świeżo. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć coś bardziej oficjalnego, np. dopasowany kostium, czy garsonkę. Panie, które źle czują się w sukienkach mogą wybrać elegancki kombinezon, który dzięki odpowiednio dobranym dodatkom będzie się prezentował niezwykle stylowo.

Na to, jak wygląda stylizacja panny młodej ma również wpływ to, czy po ślubie cywilnym organizowane jest huczne wesele, czy raczej skromne przyjęcie. W tym drugim wypadku panie decydują się zwykle na skromniejsze sukienki.