Lato to niewątpliwie najgorętszy okres w roku, jeśli chodzi o ilość wesel. Możesz mieć pewność, że i w tym roku zostaniesz na któreś z nich zaproszona. A jak wiadomo – nie wypada dwa razy pojawić się w tej samej kreacji na więcej niż jednym ślubie. Jakie więc sukienki są modne w tym sezonie?

Jak wiadomo – najważniejszą kreacją dnia i wieczoru podczas wesela jest suknia panny młodej. Zaproszone na wesele kobiety nie powinny przyćmić jej swoim blaskiem, dlatego warto na tego typu uroczystości wybierać sukienki eleganckie, stonowane i niekrzykliwe.

Dziś nie jest wcale trudno znaleźć podobną kreację. Trzeba tylko pamiętać, co w tym sezonie jest modne.

Falbany na ramionach

Bardzo popularne tego lata są sukienki na wesele, które posiadają odkryte ramiona, a wokół nich falbany. Bardzo często są to sukienki dwuczęściowe – składające się z ołówkowej spódnicy oraz falbaniastej bluzki. Warto zastanowić się na specjalnymi dodatkami – na przykład dużymi kolczykami lub subtelnym wisiorkiem. Dopełnieniem tej kreacji powinny być wysokie buty na obcasie, które wysmuklą naszą sylwetkę.

Jeśli chodzi o kolor takiej sukienki – warto stawiać na czarno białe prążki lub pionowe paski. W połączeniu z czerwonymi szpilkami i torebką mogą być strzałem w dziesiątkę!

Sukienki na wesele i nie tylko kupisz na https://www.markoweubrania.com/kategoria/sukienki-spodnice

Odkryte plecy

Sukienki z odkrytymi plecami mają swoją dość długą historię. W tym sezonie jednak wracają ze sporą mocą. Na weselach kobiety bardzo lubią nosić sukienki z odkrytymi plecami, ponieważ pozwalają im się wyróżnić i pokazać pazur. Warto stawiać na sukienki w odcieniach błękitu oraz czerwieni. To one królują w tym sezonie. Jeśli jednak znajdziemy sukienkę z odkrytymi plecami w prążki – możemy się na nią zdecydować.

Zazwyczaj sukienki tego typu są obcisłe. Jeśli ubierzemy do nich buty na wysokim obcasie – możemy liczyć na optyczne wysmuklenie figury. Pamiętajmy również, by w odpowiedni sposób wybrać fryzurę na wesele. Chcąc podkreślić nasze atuty, które gwarantuje nam sukienka, nie powinnyśmy decydować się na fryzurę rozpuszczoną z tyłu na plecy, ponieważ zakryją one wycięcie.