Wesele to doskonała okazja, aby zainwestować w wygląd na którego punkcie można będzie oszaleć. Te kilka prostych kroków, które zamierzamy przedstawić pomogą to zrobić każdemu panu młodemu. Coraz więcej panów zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ich ślub jest idealną okazją do inwestowania we wspaniały garnitur, który nosić można nie tylko podczas ślubu, ale i później. Na początek wybór stroju może wydawać się prosty. Bo w końcu co trudnego może być w wyborze weselnego stroju. Szybki rzut okiem na Pinterest może sprawić, że zmienicie swoje spojrzenie na sprawę o 180 stopni. Aby pomóc wam wybrać garnitur idealny dla pana młodego podążajcie za poniższymi wskazówkami.

Określ okazję

Pierwsze i podstawowe pytanie jakie powinniście sobie zadać to okazja na jaką zakupywany jest garnitur. Wybierając garnitur weselny rozważyć można dodatkowo porę o której odbędzie się ceremonia (zarówno dnia, jak i roku). Imprezy nocne zazwyczaj lepiej sprawdzają się z ciemnymi garniturami, te z jaśniejszymi odcieniami przeznaczone są głównie na przyjęcia odbywające się przed południem. Nie oznacza to wcale, że musicie sztywno trzymać się tych reguł. Zasady przecież są po to, aby je łamać.

Styl ślubu

Nie bez znaczenia przy wyborze ślubnego stroju pozostaje też określenie jego stylu. Im bardziej formalna forma, tym większa konieczność trzymania się sztywnych reguł co do dobierania stroju. Bardzo formalne imprezy wymagają czarnych lub ciemnogranatowych strojów. Przy swobodniejszych weselach pan młody pozwolić może sobie na znacznie mniej formalny strój.

Jak wygląda to w praktyce? Jeśli ślub ma być gdzieś pomiędzy stylem formalnym z obowiązkowymi czarnymi krawatami, a stylem casualowym nie będziesz przecież nosić fraka. Jeśli dodatkowo planujecie przyjęcie weselne w plenerze, w eleganckiej stodole, etc. świetnym rozwiązaniem będzie trzyczęściowy garnitur. Aby znieść typowy, bardzo formalny wygląd tego rodzaju stroju koniecznie wybierz jasny kolor, np. szary.

Wszechstronne wykorzystanie

Określenie okazji w jakich chcesz używać swojego ślubnego garnituru ma istotne znaczenie. Będziesz wykorzystywać go do biura, a może podczas ważnych imprez? Jeśli wykorzystywać chcesz garnitur do pracy, lepiej wybrać coś w ciemniejszych barwach. Jeśli to Twój pierwszy garnitur, najlepszym rozwiązaniem będzie garnitur w czarnym kolorze. Będzie on najbardziej wszechstronny dla Twoich potrzeb. Jeśli to Twój drugi garnitur, masz kilka innych ciekawych opcji. Dobrze sprawdzi się garnitur granatowy, czy ciemnoszary.

Dopasowanie

Weselny garnitur to ciągle tylko garnitur, co w konsekwencji oznacza, że należy dopasować go do swojej sylwetki idealnie. W rzeczywistości to pierwsza rzecz, którą zauważą ludzie. Niezależnie od tego, jaki rodzaj garnituru wybierzesz, dopasowanie stroju jest kluczowe. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na klasyczny garnitur, dopasowanie jest bardzo ważne. To najważniejsza sprawa w przypadku Twojego wymarzonego dnia.