Zwyczaj dekorowania ślubnych samochodów, czy innych pojazdów to bardzo przyjemna i jednocześnie dająca mnóstwo radości tradycja. Warto wykorzystać ją i znaleźć idealną dekorację dla pojazdu, którym pojedziecie do własnego ślubu. Zanim tak się jednak stanie warto wiedzieć w jaki sposób wybrać dekoracje na ślubny samochód. Ma to ogromne znaczenie, bo za pomocą dekoracji podkreślić można nie tylko model auta, ale i styl w jakim urządzone zostało wesele. A co najważniejsze, odpowiednio udekorowany samochód może podnieść wagę waszej uroczystości.

Dekorować, czy nie?

czerwony samochód ślubny z białymi kwiatami na masce

fot: (https://pl.pinterest.com/)

Zwolennicy dekorowania samochodów nie zawsze zdają sobie sprawę z reguł rządzących się ozdabianiem aut. Warto wiedzieć, iż nie każdy samochód, czy inny pojazd, którym młoda para pojedzie do ślubu, potrzebuje dekoracji, zwłaszcza tych strojnych. Od tego zwyczaju warto odstąpić przede wszystkim w przypadku samochodów zabytkowych oraz nowych, sportowych. Z reguły są one tak unikatowe i wyjątkowe, że nie potrzebują dodatkowych ozdób. Aby jednak wyróżnić samochód w tłumie dając informację, iż samochodem tym przewożona jest para młoda, można pomyśleć o skromnych ozdobach, które nie przykryją uroku wybranego pojazdu.

Wybór dekoracji

samochód z kolorowymi pomponami ciągniętymi na sznurkach

fot: (https://pl.pinterest.com/)

Istnieje mnóstwo sposobów w jaki możemy udekorować ślubny samochód. Najczęściej wybierane są dziś świeże kwiaty, choć chętnie wybierane są i dekoracje oryginalne i nietypowe. Obok kwiatów dużą popularnością cieszą się kokardy, balony, materiały, czy wstążki. Unikać jak ognia należy dekoracji ze sztucznych kwiatów, które po pierwsze dawno są passe, po drugie nie wyglądają dobrze (przynajmniej w większości przypadków). Warto dodać również, iż świeże kwiaty to zdecydowanie bezpieczniejszy sposób na dekorowanie samochodu, jeśli o karoserię samochodu chodzi.

Jeśli już mowa o karoserii, zanim podejmiecie decyzję o wyborze konkretnego typu dekoracji, koniecznie zorientujcie się jaki jest sposób jej montażu. Może okazać się bowiem, że dobry montaż może być nie tylko czasochłonny i trudny, ale wręcz niemożliwy… A przecież żadna para nie byłaby zadowolona, gdyby w trakcie podróży ich misterna dekoracja z samochodu uszkodziła się.

Dekoracja dopasowana do samochodu. Samochód dopasowany do dekoracji

eleganckie wiązanki kwiatowe na bocznych drzwiach samochodu ślubnego

fot: (https://pl.pinterest.com/)

Nie ma co się oszukiwać. To, co pasować będzie do samochodu wyścigowego niekoniecznie nadawać będzie się do limuzyny, czy samochodu zabytkowego. To jednak nie koniec rozważań nad samym rodzajem doboru dekoracji ślubnej. Tu liczy się także marka samochodu, a także i jego kolor. Krwistoczerwony samochód z pewnością potrzebował będzie innej oprawy, niż biała limuzyna. Jeśli więc macie upatrzoną konkretną dekorację na samochód, to do niej dobierać będziecie samochód. Jeśli z kolei bardziej zależy wam na określonym modelu samochodu (a tak dzieje się w 99 procentach), dekorację dobierzecie pod model samochodu. Ważne, by dekoracja współgrała z autem i jego stylem, a także z kolorem przewodnim ślubu.