Oprócz sukni ślubnej, wybranie pasujących butów jest jednym z największych problemów przyszłej panny młodej. Buty na ślub muszą być efektowne, wygodne oraz pasować do sukni. A najlepiej, jeśli będzie można wykorzystać je jeszcze nie raz do innych stylizacji. Jak to wszystko ze sobą połączyć? Podpowiadamy.

Jak wybrać uniwersalne buty na ślub?

Zarówno w sklepach z modą ślubną, jak i w ofercie „zwykłych” marek obuwniczych, znajdziesz duży wybór butów na ślub, o czym możesz przekonać się zaglądając na https://domodi.pl/buty/buty-damskie/czolenka/buty-slubne. Czółenka weselne należy starannie dobrać – ich wysokość powinna pasować do długości sukni, ponadto z jednej strony muszą wyróżniać się, a z drugiej nie mogą być zbyt efektowne, bo przecież nie one grają tu pierwsze skrzypce. I co najważniejsze – powinny być wygodne, ponieważ będziesz chciała przetańczyć w nich całą noc…

Jeśli dodasz do tego, że ślubne szpilki muszą być wytrzymałe, okazuje się, że stają się niemałym wydatkiem. Dlatego warto je dobrać tak, aby móc je potem wykorzystywać na inne okazje. Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Pozostaje tylko pytanie, czy buty ślubne muszą być białe?

Czy buty ślubne muszą być białe?

Na szczęście współczesna moda przychodzi Ci z pomocą – jeśli zaczęłabyś bacznie przyglądać się butom ślubnym swoich przyjaciółek, znajomych czy osób, które obserwujesz w serwisach społecznościowych, szybko przekonałabyś się, że obecnie niewiele panien młodych posiada klasycznebiałe buty, które są niestety niepraktyczne – jednoznacznie kojarzą się z weselem.

Jeśli dalej nie jesteś przekonana, dokładnie zapoznaj się z ofertą różnych sklepów internetowych, co możesz zrobić m.in. we wspomnianym wcześniej serwisie modowym. Przeglądając już pierwsze propozycje zauważysz, że w modzie ślubnej królują buty w różnych odcieniach beżu i ecru oraz w kolorze złotym lub srebrnym. Równie dobrze wyglądają szpilki w popielatych lub pastelowych kolorach.

A jeśli masz w sobie dość odwagi i lubisz oryginalne zestawienia, do sukni ślubnej możesz założyć czółenka w mocnym, różowymfioletowymczerwonym lub niebieskim kolorze. Popularnością cieszy się w szczególności fuksja. A największą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie będziesz mieć problemów z późniejszym wykorzystaniem ich do innych stylizacji. Na końcu dowiedz się tylko, co należy brać pod uwagę wybierając czółenka na ślub.

rozowe-buty

Buty dla panny młodej – czym się kierować podczas wyboru?

Dokładnie przemyśl powyższe kwestie, ponieważ buty powinnaś mieć już podczas przymiarek sukni – najlepiej, gdy zaczniesz rozglądać się za nimi po wyborze kreacji, ale przed pierwszymi poprawkami, ponieważ krawcowa musi do ich wysokości dobrać długość sukni.

Nigdy nie kupuj za ciasnych butów – nikt nie da Ci gwarancji, że uda się je rozchodzić do wesela. Uważaj też na modele z ozdobnymi sprzączkami czy klamerkami, o które może zaczepić się dół sukni – w najgorszym wypadku zakończy się to rozpruciem materiału.

A co z wysokością obcasa? Nigdy nie kieruj się zdjęciami w katalogach ślubnych, w których wszystkie modelki posiadają obuwie na niebotycznie wysokim obcasie. Weź pod uwagę to, czy na co dzień chodzisz na obcasie, czy na płaskiej podeszwie. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, wybieraj buty na szpilce do 7 cm, nie wyższej. Miej cały czas na uwadze, że najprawdopodobniej spędzisz w nich nawet do 14 godzin, więc wygoda jest najważniejsza. Czasami lepszym rozwiązaniem jest też obcas w postaci delikatnego słupka, który jest bardziej stabilny, niż szpilka. A jeśli masz niskiego partnera, pamiętaj, że musisz dopasować buty do jego wzrostu.

Kierując się tymi prostymi wskazówkami nie powinnaś mieć większych problemów z wyborem butów. A jeśli tylko postawisz na inną kolorystykę niż biel, będziesz mogła wykorzystać ślubne czółenka na inne okazje.