Ślub znajomych, krewnych, czy przyjaciół tuż, tuż, a Ty nadal nie wiesz co na siebie włożyć? Każdy strój wydaje Ci się ładny, ale nie dla Ciebie? Abyś pozbyła się problemu, podpowiemy jak dobrać idealną sukienkę. Taką, która odpowiadać będzie Ci nie tylko kolorem, ale długością i fasonem. Oto kilka praktycznych i bardzo przydatnych wskazówek.

Odpowiedni wybór

Choć ślub to wydarzenie, które kojarzy się pozytywnie, z pewnością może przyprawić on o palpitację niejedną kobietę, która zastanawiać będzie się, co na siebie założyć. Bo w końcu idealny wygląd dotyczy nie tylko państwa młodych, ale każdego gościa, który w tym dniu wypaść chce odświętnie, i krótko mówiąc – dobrze. Strój świadczy nie tylko o dobrym guście noszącej go osoby, ale i o podniosłym charakterze uroczystości, czy w końcu o szacunku dla nowożeńców. Warto więc przygotować się odpowiednio, by prezentować się nieskazitelnie i czuć się świetnie we własnej skórze!

Sukienka, a miejsce wesela

Rozpoczynając poszukiwania sukienki należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę miejsce, w jakim odbędzie się przyjęcie weselne. Naturalnym jest, że inną sukienkę wybrać trzeba na przyjęcie luźniejsze np. ogrodowe, inną na tradycyjne wesele w lokalu. W pierwszym przypadku wystarczy sukienka koktajlowa, zaś na eleganckie przyjęcia konieczna będzie typowa wieczorowa. Pamiętajcie też dokonując wyboru, że najodpowiedniejsza będzie zawsze ta sukienka, w której czujecie się swobodnie i wygodnie.

Co z tą długością?

W przypadku długości sukienki każda z pań winna kierować się swoją figurą i jej atrybutami, a także indywidualnymi upodobaniami. Posiadając parę zgrabnych łydek warto je wyeksponować, zamiast zakładać sukienkę sięgającą do ziemi. Można też zamiast po mini, czy midi sięgnąć po długą suknię wieczorową z oryginalnymi wycięciami, czy rozporkami, dzięki którym podkreślone zostaną największe zalety sylwetki.

Bardzo ważne jest planując długość sukni, by zawczasu dowiedzieć się, jakiej długości suknię nosić będzie panna młoda. Dlaczego jest to tak ważne? Przyjęło się, że sukienka noszona przez panie zaproszone na wesele nie powinna być dłuższa od tej, którą założyła panna młoda. Z kolei decydując się na założenie mini, nie może być to bardzo krótka sukienka, która mogłaby wyglądać zamiast elegancko – wulgarnie.

Jaki kolor?

Kolejnym problemem dotyczącym sukienki, jest jej kolor. Zasadniczo nie powinno nosić się stroju w kolorze sukni panny młodej, czyli w większości przypadków sukni w kolorze białym. Powód jest prozaiczny – panna młoda jest najważniejszą kobietą w tym dniu, dlatego powinna wyróżniać się strojem spośród innych kobiet. Szukając sukienki na ślub, unikajcie czerni. Choć zasadniczo nie jest to kolor zakazany, jednak kojarzony jest z żałobą. Jeśli jednak zdecydujecie się na klasyczną czerń, zadbajcie o kolorowe dodatki, które pięknie ożywią strój, a jednocześnie nadadzą mu elegancji i rozrywkowego charakteru.