Jest kilka takich sytuacji w życiu, kiedy każda kobieta chce wyglądać olśniewająco. Pamiętaj, że stres przed ważnym dniem nie jest sprzymierzeńcem. Na worki i cienie pod oczami istnieje mnóstwo szybkich i skutecznych trików. Gorzej, jeśli zaczną nam nadmiernie wypadać rzęsy. Pomyśl o tym wcześniej i odpowiednio o nie zadbaj!

Nawet najlepszy makijaż nie będzie prezentował się dobrze, jeśli nasze rzęsy będą cienkie, krótkie i osłabione. Ani nie podkreślimy im maskarą (możemy co najwyżej jeszcze bardziej uwydatnić ubytki), ani nie przykleimy do nich kępek rzęs. Nie wolno zostawiać decyzji o wyglądzie rzęs na ostatnią chwilę. Kiedy zacząć o nie dbać? Najlepiej 3-4 miesiące przed ważną datą.

Jak wzmocnić rzęsy?

Istnieje wiele domowych i profesjonalnych sposobów na wzmocnienie rzęs i przyspieszenie ich wzrostu. Decyzja należy do nas, choć warto wiedzieć, że nieukrywanym faworytem wielu kobiet są odżywki do rzęs: działają najskuteczniej.

• Olej rycynowy – można go kupić w każdej aptece i jest bardzo tani. Regularnie aplikowany na rzęsy odżywia, ochrania przed czynnikami szkodliwymi i subtelnie przyciemnia włoski. Działa w naturalny sposób, ale jest bardzo trudny do nakładania ze względu na swoją gęstość.

• Witaminy A i E w kapsułkach – również dostępne w aptece. Ich oleista forma zamknięta w pojedynczych kapsułkach jest zarówno zaletą, jak i wadą. Z jednej strony mamy wydzielone porcje do zaaplikowania u nasady powiek, a z drugiej nie ma tutaj wygodnego aplikatora.

• Odżywka do rzęs – profesjonalny kosmetyk, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne rzęsom składniki: zarówno olejki, jak i witaminy. Większość polecanych odżywek ma wygodne aplikatory i perfekcyjnie skomponowane składniki, dzięki czemu działają na cebulki rzęs szybko i długotrwale. Regenerują, wzmacniają, odżywiają i zapewniają prawidłowe nawilżenie, a do tego przyspieszają wzrost, pogrubiają i zagęszczają naturalną linię rzęs. To najlepsze rozwiązanie, jeśli planujemy wystrzałowy makijaż i chcemy mieć perfekcyjnie podkreślone rzęsy.

• Wazelina – często polecana do pielęgnacji rzęs, choć nie zapewnia niczego, oprócz dbania o prawidłowy poziom nawilżenia. Ogranicza odparowywanie wody z rzęs i może je nabłyszczać. Niestety również jest trudna w aplikowaniu.