Zastanawiasz się ile wydać na pierścionek zaręczynowy? Oto faq’u, które rozwieje wszystkie wątpliwości.

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego potrafi sprawić mężczyźnie nie lada problem. Obecnie sklepy jubilerskie aż uginają się od ilości pierścionków zaręczynowych. Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że opisywane pierścionki zaręczynowe stanowią rodzaj biżuterii, która – z założenia – będzie noszona na co dzień. W związku z powyższym pierścionek zaręczynowy musi wręcz idealnie trafić w gust przyszłej żony. Pozostaje również kwestia ceny. Pierścionki zaręczynowe niestety nie należą do tanich; oczywiście możemy wybrać błyskotkę za 100 zł, niemniej jednak warto pamiętać, iż będzie to ozdoba noszona przez całe życie. Pierścionek z dolnej półki może po prostu nie podołać takiemu zadaniu. W związku z powyższym warto po prostu odłożyć odpowiednią kwotę pieniędzy i dopiero wtedy odwiedzić salon jubilerski w celu zakupu upragnionego pierścionka. Powstaje pytanie: ile przeznaczyć na opisywaną ozdobę?

Ile wydaje się w Polsce na pierścionek zaręczynowy?

Choć zapewne nie zdawałeś sobie z tego sprawy, istnieją trzy zasady odnoszące się do sumy pieniędzy, jaką należy przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy. Pierwsza mówi o tym, że na pierścionek zaręczynowy powinniśmy wydać równowartość co najmniej trzech pensji. Druga zasada zakłada natomiast, że powinien on kosztować dokładnie tyle, co jedna pensja. Trzecia, najbardziej oszczędna z zasad mówi, iż wartość pierścionka zaręczynowego powinna być równa 30% miesięcznego wynagrodzenia. Warto dodać, iż według przesądu wspomniana kwota ma przynieść szczęście młodej parze. A ile – w praktyce – wydajemy w Polsce na pierścionek zaręczynowy? Zdecydowana większość panów przeznacza na ten cel do 1500 zł. 

Jak kupić najlepszy pierścionek w zakładanym budżecie?

Zapewne szukając idealnego pierścionka zaręczynowego dokładnie wertowałeś strony katalogów sklepów sieciowych lub też zakładów jubilerskich, znajdujących się w galeriach handlowych. Być może niejednokrotnie zdziwiłeś się na widok obowiązujących w nich cen. Czemu są aż takie wysokie? Czy złoty pierścionek zaręczynowy naprawdę musi kosztować aż tyle? Jak się okazuje, niekoniecznie. Otóż wspomniane sklepy niejako uzależniają swoje ceny od wysokości ponoszonych wydatków, które związane są na przykład z kosztami wynajmu pomieszczenia w galerii handlowej. Właśnie z tego względu nie warto kupować pierścionka zaręczynowego w dużym centrum handlowy. Gdzie zatem należy się udać? W celu zakupu pierścionka zaręczynowego w rozsądnej cenie warto zajrzeć do internetowych sklepów jubilerskich. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 40% w stosunku do sieciówek, a produkt często jest nawet lepszej jakości. Przykładem producenta pierścionków zaręczynowych z brylantami jest auroria.pl.

Jak wybrać najlepszy pierścionek zaręczynowy do 1500 zł?

Nie okłamujmy się; wydatek związany z zakupem pierścionka zaręczynowego potrafi solidnie uderzyć w miesięczny budżet. W związku z powyższym nie kupujmy pierwszego, zobaczonego pierścionka. Przy wyborze pierścionka zaręczynowego kierujemy się jakością kruszcu. Jeśli zdecydowałeś się na zakup pierścionka ze złota, to zwróć uwagę na jego próbę. Najlepiej, aby wynosiła ona 585. Największe znaczenie ma jednak sam kamień, który znajduje się w złotej oprawie. Większość pań kocha brylanty i to właśnie one powinny stanowić centrum pierścionka zaręczynowego. Najlepiej, aby brylant odznaczał się czystością SI i kolorem G lub H. Sprawdź sam jak łatwo można kupić piękny pierścionek zaręczynowy Auroria – ze złota, z brylantem o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.