Przyjęło się, że zaproszenia ślubne powinny oddawać dwie rzeczy: po pierwsze charakter państwa młodych, po drugie styl w jakim urządzone zostanie wesele i ślub. Jeśli urządzasz klasyczne wesele, możesz zamówić proste, białe zaproszenie z elegancką, zamaszystą kaligrafią. W przypadku wesela nowoczesnego, lepszym pomysłem będzie zaproszenie o odważnych formach i śmiałych grafikach. Jeśli jednak decydujesz się na zorganizowanie imprezy rustykalnej, zdecydowanie bardziej na luzie, Twoje zaproszenia muszą oddawać swojską atmosferę w 100 procentach. Na ten ostatni rodzaj zaproszeń warto zwrócić szczególną uwagę, bo rustykalny styl to gorący hit tego sezonu, a same zaproszenia mogą być niezwykłe.

Roślinne i leśne motywy

komplet papeterii ślubnej z papier ECO z motywem zielonych lisci

www.zapi.pl

Szczególnie chętnie wybieraną grupą zaproszeń z rodzaju rustykalnych są zaproszenia z różnorodnymi botanicznymi elementami. Leśne uroki i akcenty roślinne (a czasem i zwierzęce) to dziś najchętniej wybierane elementy, które znajdują się na projektach rustykalnych zaproszeń. Tworzą one ciepły, rustykalny klimat. Poszukując odpowiednich zaproszeń zwróćcie uwagę na drewniane detale, motywy inspirowane naturą, a także kolory z palety barw ziemi (beże, brązy, ecru, itp.).

W kolorze burgundu

proste zaproszenie ślubne w barwach burgundu

fot: (http://assets.marthastewartweddings.com)

Burgund to bardzo modny w tym sezonie kolor. Świetnie wpasowuje się on w zaproszenia ślubne w rustykalnym stylu, warto więc zwrócić szczególną uwagę na zaproszenia, które posiadają piękne burgundowe akcenty. W przypadku prezentowanego na zdjęciu zaproszenia mamy do czynienia nie tylko z piękną burgundową barwą, ale i z oryginalnym jej połączeniem z królewskim błękitem oraz kolorem kości słoniowej. W efekcie do ręki trafia przepiękne zaproszenie o rustykalnych elementach utrzymane w eleganckim stylu.

Życie w ilustracjach

zaproszenie ślubne z rysunkową grafiką pary młodej na polanie

fot: (http://assets.marthastewartweddings.com)

Jeden z lepszych sposobów na spersonalizowanie swojego zaproszenia ślubnego to powierzenie stworzenia projektu grafikom, czy plastykom, którzy w nawiązaniu do waszych upodobań wykonają zaproszenie oddające was jako parę. Dobrym przykładem jest zaproszenie wykonane przez firmę Rifle Paper, które ujęło nie tylko parę młodą, ale i ich ukochane zwierzaki. Wszystko w rustykalnym stylu.

Czym chata bogata

zaproszenie-slubne-vintage-z-grubym-sznurem-jutowym

www.zapi.pl

 

To zaproszenie świetnie wpasowuje się nie tylko w wesela rustykalne, ale i vintage. Prosty wzór z motywem wiejskiej serwetki podkreśla swojski charakter imprezy weselnej. To idealne wprost zaproszenie na ślub o przyjemnej, luźnej atmosferze, na którym wszyscy czuć będą się niemal jak u siebie w domu. Bez sztucznej pompy i nadęcia.

Ukwiecone

jednostonne zaproszenie ślubne z kwiatami

fot: (http://assets.marthastewartweddings.com)

Rustykalnie to także w towarzystwie kwiatów. Bo w końcu gdzie, jeśli nie na sielskiej wsi szukać pięknych polnych kwiatów? Jeśli kochacie rośliny, a kwiaty w szczególności, nie może zabraknąć ich na waszych zaproszeniach. To jeden z tych trendów, który nie starzeje się i modny jest w każdym sezonie.