Wybór prezentu ślubnego zawsze sprawia spory kłopot gościom młodej pary. Znalezienie rzeczy, która byłaby idealna dla nowożeńców, to nie lada wyzwanie. Mnóstwo gości weselnych zastanawia się, czy ofiarować młodej parze coś funkcjonalnego i praktycznego, czy może jednak postawić na sentymentalną pamiątkę. Naszym zdaniem, dobrym pomysłem jest połączenie jednego i drugiego. A można osiągnąć to na przykład ofiarowując nowożeńcom ekspres do kawy. I właśnie na tym aspekcie postanowiliśmy się skupić. Podpowiemy wam, jaki ekspres do kawy na prezent ślubny jest pomysłem, który uszczęśliwi młodą parę.

Ekspres prawdę Ci powie

Jeśli wybierać ekspres do kawy na ślubny prezent, to tylko taki, który gwarantuje, że kawa, jaką będzie można w nim przyrządzić uraczy znakomitym smakiem i aromatem. Warto zatem podarować nowożeńcom ekspres ciśnieniowy w pełni automatyczny lub też ekspres kolbowy. Obydwa typy ekspresu to sposób na zaparzenie aromatycznej kawy, którą można będzie delektować się o poranku, a o to przecież chodzi. O wspólne spędzanie przyjemnych chwil przez młodą parę.

ekspres kolbowy EC 685.M oraz młynek do kawy ziarnistej Czytaj więcej: https://nto.pl/ekspres-kolbowy-jak-wybrac-najlepszy-ekspres-kolbowy-do-domu/ar/13541631

ekspres kolbowy EC 685.M oraz młynek do kawy ziarnistej

Ekspres kolbowy kontra automatyczny

Który ekspres lepszy na prezent ślubny? Automatyczny, czy kolbowy? Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, tak jak nie ma dwóch jednakowych par młodych. Wszystko zależy tak naprawdę od preferencji nowożeńców, do których trafić ma ślubny prezent. W zależności od tego, w jaki sposób lubią przyrządzać oni kawę, kiedy i jak ją pić, czy w jaki sposób przyrządzać, do tych uwarunkowań dobrać należy ekspres. Ważny jest oczywiście i czynnik ekonomiczny, który może być wyznacznikiem dla osoby, bądź osób, które myślą o zakupie ślubnego podarunku.

Ekspresy automatyczne

Za zakupem ekspresu automatycznego przemawia przede wszystkim łatwość przyrządzenia kawy. Jeśli młoda para to osoby zabiegane, które często piją kawę w biegu, bez szczególnego przykładania wagi do sposobu jej parzenia, ekspres automatyczny to wybór idealny. Nie obejdzie się jednak bez zaznaczenia, iż tego typu ekspresy są urządzeniami dość drogimi, dlatego będziecie musieli wydać na nie większą gotówkę. Warto zatem wybrać taki ekspres dla nowożeńców, jeśli robicie prezent większą grupą osób, czy też wybieracie ekspres dla bardzo bliskiej wam pary.
Włoski ekspres do kawy – jak zmienia życie na lepsze?

ekspres kolbowy EC 221.B Czytaj więcej: https://nto.pl/ekspres-kolbowy-jak-wybrac-najlepszy-ekspres-kolbowy-do-domu/ar/13541631

ekspres kolbowy EC 221.B

Ekspresy kolbowe

Ekspresy kolbowe to również świetny pomysł na prezent dla nowożeńców. Idealne będą zwłaszcza dla tych par, dla których proces parzenia kawy to czysta magia. Wybór takiego ekspresu i odpowiedni sposób zaparzania kawy to gwarancja znakomitej, aromatycznej kawy. Warto jednak wiedzieć, że parzeniu kawy w tego typu ekspresie powinno się poświęcić odpowiednią uwagę. W rezultacie otrzyma się kawę, która będzie odpowiadała nowożeńcom pod względem smakowym wprost idealnie.

Ekspres kolbowy: jak wybrać najlepszy ekspres kolbowy do domu? – nto.pl

Funkcjonalności, za które nowożeńcy pokochają swój ekspres do kawy

Oczywistym jest, że najważniejszą funkcją ekspresu do kawy jest… parzenie kawy. Jednak dzisiejsze ekspresy oferują znacznie więcej, niż tylko samo przyrządzenie tego znakomitego napoju. Przed sprezentowaniem ekspresu przyszłym małżonkom warto przemyśleć, które funkcjonalności ekspresu będą wykorzystywane przez parę. Przykładowo – wybierając ekspres kolbowy z opcją double drip, para będzie mogła przyrządzić sobie naprawdę dużą kawę, co przyda się zwłaszcza miłośnikom picia kawy w dużych kubkach. Szczególnie mile widziane przez panie ekspresy, to te marki De’Longhi, które umożliwiają przygotowanie pysznego cappuccino lub aromatycznej kawy espresso. Być może niektórych nowożeńców zachwyci możliwość podgrzania filiżanki, zaś inni ucieszą się możliwości spienienia mleka. Zanim więc wybierzecie odpowiedni model, zastanówcie się nad kawowymi preferencjami młodej pary. A wtedy wybór pójdzie jak z płatka.