Jak sprawić by podróż poślubna była jedyna w swoim rodzaju, czy jest recepta na udany miesiąc miodowy? Najważniejsze, aby wasz wspólny wyjazd był waszym wspólnym wyborem, oboje musicie być przekonani do miejsca, w którym chcecie spędzić najwspanialsze chwile waszego życia.

Niestety tradycja miesiąca miodowego, często jest pomijana ze względu na duże koszty. Para młoda organizując wesele, narażona jest na spore obciążenie finansowe, jest jednak pewien pomysł. Można poprosić gości weselnych, aby wasz wyjazd był składkowym prezentem ślubnym. Od czego zacząć wybór miejsca? zawsze szukamy go względem własnych zainteresowań, chcemy zobaczyć konkretne miejsca lub po prostu polecieć nad błękitny ocean i korzystać z ciepłego klimatu. Wybierając się w egzotyczną podróż warto skorzystać ze sprawdzonych biur podróży, nie chcecie chyba stresować się podczas własnych wakacji. To ważne, by firma dobrze znała specyfikę danego rejonu, można poszukać tańszej alternatywy wśród mniej znanych biur,jednak trzeba być bardzo ostrożnym i przed podpisaniem umowy, dobrze sprawdzić wybraną firmę.

plaża palmy ocean

Wspólne podróże zbliżają ludzi

Wszyscy kochają wakacje, już sam etap przygotowań dostarcza wiele pozytywnych emocji. Szykując bagaże, warto dołożyć coś więcej, może ubrania które pozwolą wam wtopić się miejscowy klimat. A jeśli wasze walizki i tak już “pękają w szwach”, nie przejmujcie się, zawsze możecie dokonać zakupów na miejscu. Będą to świetne pamiątki, sprawicie również wielką radość miejscowym sprzedawcą. Jeśli to wasz pierwszy lot w tak odległe miejsce, warto pamiętać by zabrać ze sobą do samolotu opaski na oczy i stopery do uszu (jeśli macie problemy ze snem), lekarstwa, podręczne kosmetyki. Dobrze jest założyć wygodne ubrania, komfort to podstawa, a taki lot może trwać wiele godzin.

Wspólna przygoda

przybory wakacyjne na stole ręcznik okulary torba i napójJeszcze przed wylotem warto poczytać o danym miejscu, poszukajcie ciekawych atrakcji, czy zabytków, które warto odwiedzić. Dzięki temu poznacie kulturę miejscowej ludności, ich tradycje czy historię, pozwoli to wam lepiej ich zrozumieć. Zawsze warto sprawdzić również najbliższe ważne punkty, takie jak pogotowie, apteki, posterunek policji, najbliższą ambasadę. Jak to powiadają “przezorny zawsze ubezpieczony”, poza tym nie można bazować wyłącznie na przewodnikach.

Będąc na miejscu kosztujcie życie pełnymi garściami! Odwiedzajcie wszystkie lokale, smakujcie miejscowe potrawy, tańczcie w rytm muzyki i róbcie dużo zdjęć. To pamiątka jedyna w swoim rodzaju, która na zawsze pozostanie w waszych sercach. Zapomnijcie o telefonach! to choroba współczesnego społeczeństwa, przynajmniej tam dajcie sobie trochę luzu i swobody, odpoczywając psychicznie i fizycznie. Nie ukrywajcie przed nikim, że to wasz miesiąc miodowy, ludzie kochają szczęśliwe opowieści, pozytywny duch da radość wszystkim dookoła. 

Kiedy i gdzie?

Podróże egzotyczne mają to do siebie, że można z nich korzystać o dowolnej porze roku.  Nie ma znaczenia czy jest jesień, czy zima, są miejsca gdzie będziecie się cieszyć słońcem przez cały okres wypoczynku. Nie można wskazać konkretnych miejsc, na świecie jest tyle przepięknych rejonów, że nie sposób ich wszystkich odwiedzić. Możemy zaproponować Wyspy Indonezyjskie, Jawa, Sumatra, Komodo, Papua Zachodnia. Jeśli lubisz klimatyczne wyprawy odwiedź świątyie w Kambodży i Tajlandii? Ciekawym wyborem będzie także Wietnam, Chiny, Singapur, Malezję. Jeśli jesteś koneserem i celujesz wysoko godne polecenia miejsca to z pewnością Wenezuela, Rio de Janerio, Mexico czy Buenos dias Cuba. Każdy ma swoje marzenia, a miesiąc miodowy to idealny moment by je spełnić.