Ślub zawierany w miesiącach zimowych jest w naszym rejonie dość dużą rzadkością. Wiele par rezygnuje z niego wybierając okres ich zdaniem znacznie bardziej sprzyjający ślubom, czyli wiosnę, lato lub jesień. Tymczasem naszym zdaniem (i nie tylko naszym) zdecydowanie warto brać ślub zimą. O powodach, które sprzyjają takiej decyzji opowiemy wam już za chwilę. Być może dzięki temu sami / same skusicie się na ślub w grudniu, styczniu, czy lutym. Nawet jeśli w nazwach tych miesięcy nie występuje podobno niezbędna dla osiągnięcia szczęśliwego pożycia małżeńskiego „r”.

Względy praktyczne

Wybierając styczeń, czy luty na termin swojego ślubu z pewnością nie będziecie musieli zamartwiać się, czy uda wam się zarezerwować salę weselną, wymarzony zespół muzyczny, czy fotografa. Jako że w tym sezonie niewiele par zdecyduje się na ten sam krok, z reguły liczyć możecie na wolne terminy fachowców, czy wolne terminy wynajęcia Sali weselnej.

stolik przystrojony w zimowym klimacie

Dobra stawka

Wolne miejsca i terminy powodują, iż koszty wynajmu sali, czy zespołu są konkurencyjne. Możliwe jest wynegocjowanie naprawdę atrakcyjnych cen na przyjęcie weselne, czyli w przypadku osób decydujących się na ślub w zimie istnieje spora możliwość zaoszczędzenia dość dużych pieniędzy. Transport, czy zespół muzyczny z pewnością okaże się zdecydowanie atrakcyjniejszy cenowo, porównywalnie z okresami „najgorętszymi” możecie zapłacić nawet o połowę mniej.

Wyjątkowy nastrój

Szczególnie cudowne wydają się śluby zawierane w okresie świąteczno – noworocznym. Pięknie przystrojone sale, kościoły, czy ulice przynoszą cudowną wręcz atmosferę, sprzyjając romantyzmowi. A o to w ślubach chodzi… Jeśli dodatkowo parze uda się brać ślub w pięknej, typowo zimowej aurze ze śniegiem w tle, nowożeńcy mogą uważać się za prawdziwych szczęściarzy. A sesja ślubna w plenerze może wyglądać wprost bajkowo.

ślubne zimowe dekoracje

Nie dla choroby!

Choć w okresie zimowym częściej zapadamy na przeziębienia, jeśli odpowiednio o siebie zadbacie możecie mieć pewność, iż do ślubu dotrzecie cali i zdrowi. Warto podkreślić też, że zima sprzyja osobom cierpiącym z powodu alergii. W tym okresie powietrze wolne jest od większości alergenów, tym bardziej więc warto pomyśleć o ślubie zimą.

dekoracja krzeseł weselnych w okresie zimowym

Przełamanie konwencji

Ślub zimą to propozycja także dla osób, które chcą przełamać tradycję i konwencję. Przyzwyczajeni jesteśmy w większości do letnich ślubów, lekkich kreacji i całej tradycyjnej ślubnej otoczki. Ślub zimą to szansa, by zaszaleć ze strojem, czy fryzurą. Oryginalne kozaki, niekoniecznie biała kurtka, czy przyjazd do ślubu saniami mogą być miłym akcentem i postawieniem kropki nad i.