Dekoracje krzeseł na wesele

Wystrój sali weselnej, podobnie jak jej wielkość i lokacja, bardzo mocno wpływają na to jak przebiegnie cała uroczystość weselna. Takie szczegóły, dopracowane i bardzo przemyślane, sprawiają, że całość idealnie ze sobą współgra i stanowi wspaniałą oprawę wesela. Z tego względu trzeba dobrać wszystkie detale tak, aby reprezentowały jeden styl i nie różniły się zbytnio od siebie. W tym artykule skupimy się na ciekawych i modnych w tym sezonie sposobach na udekorowanie krzeseł na sali weselnej.

Zazwyczaj dekoracje krzeseł nie są pierwszoplanowym szczegółem, nad którym zastanawiają się nowożeńcy. Orkiestra weselna, menu na całą imprezę, dekoracje stołu – oto co pierwsze przychodzi na myśl przyszłej parze młodej. Nic dziwnego, krzesła nie są bowiem kluczowym elementem wystroju. Ważne jednak, aby były ładnie i ze smakiem przystrojone, dzięki czemu wygląd sali zyska na uroku i będzie o wiele bardziej klimatyczna.
Najprostszym sposobem będzie użycie specjalnych pokrowców na krzesła w odpowiednim do reszty wystroju kolorze. Domy i sale weselne bardzo często mają takie pokrowce na swoim wyposażeniu i wypożyczają je. Cena ich wypożyczenia jest albo wliczona w koszty wynajęcia sali lub waha się os 5 do 10 zł za sztukę. Jeśli nie pokrowce to może poduszki? Piękne ozdobne poduszki na krzesła również mogą zachwycić gości. Jest to proste rozwiązanie, a będą wyglądać szczególnie dobrze na drewnianych krzesłach.
Pokrowce lub poduszki są sposobem szybkim i niewymagającym dużego nakładu pracy. Chcą jednak zadbać o wystrój bardziej przyciągający uwagę można dodatkowo ozdobić krzesła kwiatami (żywymi lub sztucznymi), wstążkami, taśmami dekoracyjnymi. Wszystko zależy od inwencji i kreatywności narzeczonych. Warto się postarać podczas dekorowania krzeseł, ponieważ nawet jeśli niewiele osób zwróci na to uwagę, to na pewno zostaną one uwiecznione na zdjęciach. Bardzo modną ozdobą jest przypięty żywy kwiatek lub mały bukiet do jednego z brzegów krzesła za pomocą kokardy. Można również dobrać kwiaty tak, aby pasowały do bukietu panny młodej. Najlepiej wybrać żywe kwiaty, ponieważ lepiej się prezentują, jednak bezpieczniejsza opcją są kwiaty sztuczne, które na pewno będą trzymać się krzeseł całą noc. Takie detale czynią cały wystrój bardzo spójny i stwarzają niepowtarzalny klimat. Innym ciekawym rozwiązaniem jest ozdobienie krzeseł weselnych piórami ptaków. Ta niebanalna dekoracja jest bardzo delikatna, a jeśli piórka będą białe całość świetnie współgrała będzie z bielą sukni ślubnej panny młodej.

dekoracja krzesła weselnego

Chcąc przygotować wymarzone wesele należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Krzesła są właśnie jednym z nich. Odpowiednio przystrojone, elegancko i z pomysłem będą komponować się innymi detalami wystroju, a przyjęcie weselne na pewno się uda. Mimo iż wydaje się, że udekorowanie krzeseł jest proste i wystarczy kreatywnie podejść do tematu, warto zrobić to wcześniej i nie zostawiać tej czynności na ostatni moment. W ten sposób para młoda będzie miała pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a ich wesele będzie idealne.