Geometryczne dekoracje, idealny sposób na nowoczesny ślub.

Pomysł wykorzystania geometrycznych figur na ślubie jest bardzo oryginalny. Przedstawiamy wam jeden ze sposobów na wywołanie szoku, wśród zaproszonych gości. Istnieją pewne szczegóły i ozdoby, które po prostu krzyczą “nowoczesne wesele”. Jednym z takich przykładów, może być połączenie ostrych, jasnych kolorów z prostymi liniami. Na fotografii poniżej, widać współczesny geometryczny wystrój, mieszanka ta daje wyraźny przekaz “nowość i fantazja”.

inspiracje ślubne, neon i geometria

Geometryczne rzeźby, to po prostu dzieło sztuki, dekoracja, która zapiera dech w piersiach. Niby drobnostka postawiona na stole, ale “diabeł tkwi w szczegółach”, ten mosiężny sześcian, nie pozostanie na pewno niezauważony. Mało jest wyjątkowych i unikalnych dekoracji, które mają własną dusze, tego typu pomysły zawsze są poszukiwane i cenione.

dekoracje weselne - rzeźby

Nie trzeba zlecać wykonania określonych rzeźb na specjalnie zamówienie.. Można samemu wykonać proste figury, lub kupić w sklepach z dekoracjami. Nie jest to duży wydatek, jednak dodaje wyjątkowego uroku, kojarzyć się będzie z nowoczesnym stylem. Nawet prosta figura, w postaci trójkąta, połączona z lekkim dodatkiem (zdjęcie poniżej) daje charakterystyczny wyraz całej kompozycji.

dekoracje weselne - rzeźby dekoracje weselne - rzeźby

Kwiaty są zawsze podstawową dekoracją na ślubie, ale można połączyć je również z geometryczną zabawą. Słodkim pomysłem może być przygotowanie, przejść lub ławek w kościele w plastry miodu. To piękna aranżacja, która wymaga minimalnego zaangażowania, zarówno finansowego jak i czasowego. 

dekoracje weselne, plaster miodu

Delikatne podstawy geometryczne, są pomysłem ostrożnym. Nie szokują, nie rzucają się w oczy, nie atakują, ale dodają z pewnością powiew nowoczesności. Projekt można wykonać samodzielnie, za pomocą nitki i gwoździ.

dekoracje weselne - podstawki geometryczne

Przykładem bardzo śmiałym, który wymaga dużej odwagi jest zastąpienie kwiatów poprzez papierowe, geometryczne figury. Dekoracja ta jest bardzo wyraźnym przykładem nowoczesnego stylu. Zastępując standardowe nakrycie stołu obrusem z papierowymi figurami, to skok w przyszłość, istne science fiction.

dekoracje weselne - papierowe figury

Geometryczne bloki, są propozycją zrównoważoną, akcent delikatny, jednak dający poczucie nowości. Wybierając taki dodatek warto, dobrać odpowiednią kolorystykę figur. Można użyć kolorów neonowych, dają one dodatkowy efekt. Dekoracją nie jest droga, klocki wykonane są z drewna, wybór figur jest dowolny.

dekoracje weselne - klocki geometryczne dekoracje weselne - klocki geometryczne

Jeśli szukasz większych atrakcji, chcesz dodatkowo uzupełnić wystrój sali weselnej, proponujemy duże rzeźby geometryczne. Plaster miodu na fotografii poniżej, to ciekawy projekt, jednak kształt i forma figury może być dowolna. Model ten, daje jednak duże możliwości dodatkowych dekoracji, jak kwiaty, światła, czy inne gadżety. Aby stworzyć tego typu dekorację, trzeba już trochę więcej umiejętności. Można zamówić sześciokąty wykonane z drewna i samemu połączyć je, komponując własny wzór lub zlecić cały projekt profesjonalnej firmie.

dekoracje weselne - duże rzeźby

Możesz użyć nawet biżuterii w postaci geometrycznych wzorów, dodadzą one na pewno dodatkowego uroku i podkreślą całą aranżację. Każdy detal ma znaczenie, korzystajcie z waszych pomysłów i twórzcie oryginalne kompozycje.

dekoracje weselne - bransoletka

Mówiąc o detalach, warto zwrócić uwagę na każdy szczegół wystroju sali. Nawet zwykłe kartki z imionami dla gości, da się wykorzystać, podczas tworzenia własnego projektu. Wystarczy tylko przygotować je zgodnie z resztą, czyli powycinać na kształt figur geometrycznych.

dekoracje weselne - kartki z imionami gości

Wybierając dany styl, który będzie dominował na waszym ślubie i weselu, warto wykorzystać już wcześniej. Przykładem może być, przygotowanie zaproszeń ślubnych, komponując odpowiednio ich kształt lub wzór. Nie trzeba na siłę nic zaznaczać i wytłuszczać, wystarczy lekki akcent w postaci geometrycznych wizerunków.

dekoracje weselne - kartki z zaproszeniami gości

Dekoracja krzeseł, to kolejny pomysł, który można wykorzystać przy dekorowaniu sali weselnej. Na fotografii poniżej, wykorzystano prosty projekt, figury i kolory można dobierać dowolnie.

dekoracje weselne - krzesła

Nawet zamawiając tort weselny, warto dodać pasujący do całego wystroju akcent geometryczny. I wcale nie oznacza to, że tort musi być kwadratowy, prostokątny lub w postaci innej figury. Wystarczy jedna mniejsza lub większa wstawka, która nada wyjątkowy klimat.

dekoracje weselne - tort z akcentem geometrycznym

Buty, suknia ślubna? nic nie stoi na przeszkodzie włączyć ich do naszego projektu wyjątkowego ślubu i wesela. Efekt byłby oszałamiający. To jednak kreacja tylko dla odważnych.

dekoracje weselne - suknia geometryczna dekoracje weselne - buty ślubne

Tworząc dekorację weselną, przy wykorzystaniu pomysłu zabawy z figurami geometrycznymi należy być otwartym na pomysły. W tym wypadku nie trzeba martwić się o dobór specjalnej kolorystyki. Główną rolę odgrywają tutaj kształty, kolor jest na drugim planie. To unikalny styl, który nie często gości na weselach, masz więc gwarancję że goście będą zaskoczeni unikalnym projektem.