Moment wyjścia z kościoła pary młodej zdarza się tylko raz. Dubla nie będzie, dlatego wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik, aby całość prezentowała się perfekcyjnie na wykonanych wówczas zdjęciach. Jednym z detali, który zadecyduje o ostatecznym wrażeniu jest konfetti ślubne i wszystkie inne akcesoria, które pomogą obsypać parę młodą na szczęście. Dziś przedstawiamy na blogu kilka inspiracji.

Monety

Trudno wyobrazić sobie lepszy symbol odnoszący się do majętności przyszłego małżeństwa niż monety. W Polsce nie brakuje bilonu o niskich nominałach, dlatego w ruch idą zazwyczaj jedno- dwu- i pięciogroszówki. Efekt będzie co prawda krótkotrwały, ale jakże wymowny. Zwłaszcza, gdy miedziaki zaczną brzdąkać upadając o asfalt lub chodnik., Do udanych zdjęć polecamy jednam skorzystanie również z innych sposobów.

Konfetti

Jednym z bardziej oczywistych i gwarantujących wspaniały efekt jest konfetti. Miewa ono różne koloru, kształty i rozmiary. Przy sprzyjającej pogodzie i oświetleniu te lśniące drobinki będą wspaniale mienić się w promieniach słońca, co zostanie utrwalone na zdjęciach.

Płatki kwiatów

Płatki róż i kwiatów stanowią z kolei doskonałe rozwiązanie dla par o romantycznym usposobieniu. Najczęściej stawiamy w tym przypadku na róże, zwyczajowo utożsamiane z gorącą miłością. Aby osiągnąć doskonały efekt nie trzeba koniecznie niszczyć pięknych, naturalnych kwiatów. Sztuczne płatki róż spełnią swoją rolę równie doskonale.

Bańki mydlane

Latem i wczesną jesienią, gdy słonce nie żałuje nam swych ciepłych promieni, ciekawą alternatywę dla obsypywania pary młodej konfetti lub płatkami róż stanowią bańki mydlane. Któż z nas nie kojarzy ich ze wspaniałymi chwilami z dzieciństwa? Niech w dniu ślubu, jednym z najważniejszych w życiu, historia zatoczy koło.

Ryż

Nasza ostatnia inspiracja to ziarnka ryżu. Skąd wziął się taki pomysł stanowi kwestię sporną. Jedno jest pewne, tradycja obsypywania ryżem pary młodej jest często spotykana. Być może ryż jest po prostu niedrogi, a biel ziarenek doskonale wpisuje się w kolor sukni panny młodej. Niektórzy twierdzą z kolei, że ziarenka ryżu zwiastują, że we wspólnym domu przyszłych małżonków nigdy nie zabraknie sutych posiłków.