Co wyjątkowego na wesele?

Ślub i wesele, to wyjątkowa chwila w życiu niemal każdej kobiety, zatem uroczystość również taka musi być. Wiele przyszłych panien młodych marzy o tym, by do kościoła zawiozła je limuzyna lub karoca. Ale to nie wszystkie z pomysłów i pragnień.

Atrakcje ślubne

Nie od niedawna wiadomo, że nie trzeba hucznego i wielkiego przyjęcia, aby ślub i wesele były wyjątkowe. Wystarczy grono najbliższych nam osób i kilka nietuzinkowych pomysłów, by uczynić ten dzień jeszcze bardziej wspaniałym. Co można zrobić, by tak było?
Zacznijmy od tego, czym jechać do ślubu? Propozycji wszędzie jest mnóstwo. Śmiało można rzec, że do wyboru, do koloru. Zatem czym? Autem luksusowym, kabrioletem, autem zabytkowym, limuzyną, dorożką czy może karetą? Odpowiedź jest jedna i bardzo prosta. Tym, czym chcielibyśmy najbardziej. Idźmy za głosem własnych pragnień. To ma być nasz dzień więc niech spełnią się nasze najskrytsze marzenia. Nieważne co powie rodzina i znajomi. Wybierzmy taki środek transportu, z którego będziemy najbardziej zadowoleni – wspólnie z partnerem. A napis na samochodzie wcale nie musi być nudny i standardowy.
Na rynku jest dostępnych wiele atrakcji, dzięki którym można nieco urozmaicić zarówno jak i ślub, tak i wesele. Do takich należy chociażby dość popularne wypuszczenie białych gołębi przez młodą parę po ceremonii. Te ptaki to symbol miłości, a ich wspólne wypuszczenie przez świeżo ma charakter symboliczny i bardzo romantyczny. Koszt takiego dodatku to ok. 180-500 zł. Ale wypuszczać można nie tylko gołębie, bo ich alternatywą mogą być chociażby… motyle lub bańki mydlane. W przypadku pierwszej opcji bardzo ważne jest to, aby zamówienie złożyć najpóźniej na dwa miesiące przed planowaną datą ślubu. Cena takiego urozmaicenia uroczystości to ok. 1500 zł. za 100 sztuk. Z kolei cena drugiej propozycji jest uzależniona od rodzaju i wielkości wytwornicy. Koszt wypożyczenia większej wraz z płynem i osobą odpowiedzialną za obsługę to około 250 zł. Mniejsze bez obsługi są tańsze, a ich cena waha się od 100 do 150 zł.

 

inspiracje weselne

 

Atrakcje weselne

Przede wszystkim bardzo ważna jest dobra oprawa muzyczna. Bez tego nie ma dobrej zabawy. To czy będzie to DJ, orkiestra czy jakiś zespół zależy tylko i wyłącznie od nas. Ostatnio bardzo popularne jest wynajęcie DJ’a i orkiestry i myślę, że takie rozwiązanie jest bardzo dobre.
Nikogo nie powinno zdziwić, że taką wisienką na torcie na przyjęciu weselnym jest także pierwszy taniec pary młodej. I nie musi to być wykonane w sposób standardowy i prosty. W ostatnim czasie rekordy popularności biją nietuzinkowe i bardzo oryginalne układy taneczne. Dodatkiem może być wypożyczenie wytwornicy dymu, co daje niesamowity efekt „tańca w chmurach”.
Ciekawą atrakcją, mającą charakter symboliczny może być także np. puszczenie w powietrze balonów z helem czy tzw. lampionów szczęścia. Wedle uznania, może zrobić to tylko para młoda, a mogą to zrobić nowożeńcy wspólnie z gośćmi. Dodatkowym urozmaiceniem może być dodanie życzeń czy swoich imion zarówno jak i w pierwszym, tak i w drugim przypadku. Jeśli chodzi o puszczenie balonów, lepiej zrobić to jak jeszcze będzie widno, z kolei lampiony chińskie najlepiej wypuścić po zmroku. Nieco mniej oryginalnym, ale również wyjątkowym pomysłem jest także pokaz fajerwerk.

 Smacznie i ze smakiem

Apetyczną atrakcją na przyjęciu nie musi być tylko wymyślny tort, który jednak również jest zwieńczeniem zawarcia związku małżeńskiego. Oprócz tego, by nieco bardziej podkreślić charakter wesela, można zadbać o to, by na imprezie pojawiła się fontanna czekoladowa lub alkoholowa. Pomysłów na wyjątkowe wesele jest mnóstwo. Nie musimy kierować się tylko tym, co jest w Internecie. Bez żadnego problemu i żadnych zahamowań można użyć w tym wypadku swojej wyobraźni, a na pewno nie będziemy tego żałować i dzień swojego ślubu zapamiętamy do końca życia. A cała uroczystość będzie z klasą “i ze smakiem”.