Latem idealnym pomysłem jest przygotowanie bukietów ślubnych ze słonecznika. Naturalny, piękny, jaskrawy kolor, mocne liście i niepowtarzalny wygląd. Bez wahania można stwierdzić, że kwiat ten dodaje wyjątkowego uroku. Większość standardowych bukietów to pęczki róż, są one dosłownie wszędzie, jeśli chcesz się wyróżnić słonecznik będzie dobrym pomysłem. Są one bardzo duże, dlatego dobrze komponują się w dużych aranżacjach.

Słoneczniki bardzo dobrze współgrają z różnymi kolorami, pasują świetnie do białej sukni ślubnej. Mimo wielu lat kwiat ten zawsze będzie na topie, kojarzy się on ze słoneczną letnią pogodą i pięknymi krajobrazami. Decydując się na bukiet ze słonecznika z pewnością nie pożałujesz, w słoneczny dzień, kwiat pięknie wypada na wszystkich zdjęciach.

 

bukiet ślubny - słonecznik

 

Nie każdy jednak chce mieć tylko jeden rodzaj kwiatów w swoim bukiecie ślubnym. Nawet jeśli kochasz słoneczniki, można je połączyć z innymi rodzajami. Mieszając różne kwiaty, nie trzeba przejmować się kolorystyką, każde połączenie będzie pasowało. Na zdjęciach poniżej widać, że mimo różnego stylu każdy bukiet jest naprawdę śliczny. Jeśli zależy ci na bukiecie mieszanym, ale nie chcesz aby inne kwiaty przyćmiły jego piękno, użyj białych róż i gerber, znikną one w kolorowych płatkach słonecznika. Jeśli chcesz natomiast, aby nie wyróżniał się za bardzo możesz wtopić go w otoczenie, dobierając do niego odcienie pomarańczowych i niebieskich kwiatów. Widoczny z prawej strony, bukiet mieszany, słodki, jednak nie podkreśla zbytnio słonecznika.

 

bukiet ślubny - słonecznik z białą różą bukiet ślubny - słonecznik mieszany

 

Gdy wybrałaś bukiet ślubny ciemny i chcesz go trochę rozjaśnić, czy też dodać po prostu odrobinę złota, wepnij w niego kilka kwiatów słonecznika. Ważne aby umiejętnie określić odpowiednią ilość, do rozjaśnienia wystarczy zaledwie 3 – 4 kwiaty, większa ilość może rozpraszać uwagę.

 

bukiet ślubny ciemny z dodatkiem słonecznika

 

Innym pomysłem jest przygotowanie pojedynczego słonecznika. Niektóre bukiety ślubne są przeogromne, już samo dźwiganie ich do ołtarza bywa męczące. Jeśli chcesz oszczędzić sobie takiego cierpienia, może warto zdecydować się na coś zupełnie innego, lekkiego, a jakże pięknego i niepowtarzalnego. Pojedynczy słonecznik, można dodatkowo udekorować wstążką, by nie zakłócać jego wesołego naturalnego uroku. Wskaż inny kwiat, który może w pojedynkę udźwignąć taki ciężar, jakim jest ślubny bukiet. Słonecznik ma w sobie naprawdę ogromną moc.

 

bukiet ślubny - pojedynczy słonecznik z wstążką

 

Ozdobienie stołów weselnych lub recepcji słonecznikiem? Proszę bardzo, wystarczy drewniana doniczka, by zamienić słonecznik w piękną dekorację, która swoim kolorem ożywia i nadaje blasku. Wykorzystaj proste sposoby by w naturalny sposób podkreślić naturę tego kwiatu. Jako doniczki wykorzystaj zwykłe słoiki, dodaj inne polne kwiaty i spójrz – czy dekoracja nie robi wrażenia?.

 

dekoracje ze słonecznika dekoracje ze słonecznika

 

Kolejny fajnym pomysłem jest dekoracja mieszana, wykorzystująca słonecznik do rozjaśnienia całej kompozycji. W jej skład wchodzą jak widać z lewej strony Hortensja, białe róże, słonecznik i odrobina leśnego mchu. Dodatkiem może tu być na przykład świecznik w postaci lampy, ale równie dobrze wystarczy sama kompozycja.

 

dekoracje stołu weselnego - słoneczniki dekoracje stołu weselnego - słoneczniki

 

Na sam koniec fajny pomysł dekoracji tortu. Tworząc kompozycje weselne oparte na słonecznikach, nie powinno go zabraknąć na najważniejszych momentach wesela. Jednym z takich chwil jest na pewno czas, w którym ukazuje się tort ślubny. Niezależnie od jego formy, delikatne dekoracje ze słonecznika na pewno podkreślą cały styl, który stworzyliście. Nawet mały bukiet ze słoneczników dodaje specyficznego klimatu.

ozdobiony słonecznikami tort weselny

 

Pomysł użycia tych kwiatów jest bardzo oryginalny. Pasuje idealnie w okresie letnim, warto wykorzystać te kwiaty, ponieważ w innym okresie nie będą się już tak dobrze komponować.