Ręcznie robiona biżuteria to szczególnie dobry pomysł na prezent. Dodatkowo świetnie sprawdzi się w roli pierścionka zaręczynowego czy obrączek ślubnych. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając biżuterię na wyjątkową okazję.

1. Złoto, srebro czy platyna – z jakiego metalu obrączki wybrać?
2. Kamienie szlachetne w obrączkach ślubnych – czy to dobry wybór?
3. Biżuteria ślubna własnego projektu – dlaczego nie!

Złoto, srebro czy platyna – z jakiego metalu obrączki wybrać?

Wybór obrączek ślubnych to jeden z najważniejszych zakupów, które czekają każdą młodą parę. Oprócz wzornictwa szczególnie istotny jest typ metalu, z jakiego zostaną wykonane. Największą popularnością nadal cieszą się modele z żółtego złota, jednak to niejedyna opcja. Ciekawie mogą prezentować się również obrączki srebrne, platynowe czy z białego złota. Szczególną uwagę zwrócić należy natomiast na próbę metalu szlachetnego – dla złota rekomendowana próba to 585, a dla srebra 925.

Kamienie szlachetne w obrączkach ślubnych – czy to dobry wybór?

Ciekawa opcja to również obrączki ozdobione kamieniami szlachetnymi. Na szczególną uwagę zasługują diamenty, nie bez przyczyny nazywane najlepszymi przyjaciółmi kobiety. Obrączka zdobiona tymi kamieniami szlachetnymi to odpowiedni wybór na uczczenie wyjątkowej chwili.

Biżuteria ślubna własnego projektu – dlaczego nie!

Alternatywą dla gotowych wzorów jest biżuteria stworzona według projektu klienta. To opcja dla każdego, kto pragnie zrealizować wizję swojego wymarzonego ślubu od początku do końca. Co ważne, z takiej możliwości mogą skorzystać nie tylko osoby z własnym projektem. W Syncret w urzeczywistnieniu marzenia o niepowtarzalnym, dopasowanym do własnych potrzeb pierścionku, obrączki lub innego typu ozdoby, pomagają profesjonaliści. Cały proces rozpoczyna się od konsultacji, na którym klient określa swoje preferencje. Na bazie rozmów powstaje indywidualny projekt, skrojony pod gust odbiorcy.

To dobry wybór, jeśli zastanawiasz się nad wyborem pierścionka zaręczynowego, obrączek ślubnych, czy też kolczyków, bransoletki i naszyjnika, dopasowanych do sukni ślubnej.

Ręcznie robiona biżuteria to okazja, aby do swojej kolekcji ozdób dołączyć oryginalne, nie znajdują ce się w masowej produkcji wzory. W Syncret biżuterię dla siebie znajdą fani niemal wszystkich metali szlachetnych – od platyny, po srebro i złoto. Oprócz tego uwagę zwraca szeroki wybór kamieni szlachetnych. Biżuteria z ich wykorzystaniem nabiera szlachetności, a także pozwala na podkreślenie indywidualnego charakteru i stylu właścicielki.