Jeśli szukacie ciekawych pomysłów, by mile zaskoczyć waszych gości weselnych, możemy polecić wam jedną z ciekawych atrakcji, jaką jest wynajęcie barmana. Stworzą oni dla Was specjalną kartę drinków, które z pewnością podbiją serca wszystkich zgromadzonych. Czy wynajęcie barmana na wesele to dobry pomysł? zdecydowanie TAK, jeśli jednak macie wątpliwości zapraszamy do wywiadu z właścicielem firmy Artiwa, który od 2010 roku serwuje wyśmienite koktajle. [wywiad]

wesele-slub: Jesteście profesjonalną firmą pracującą w branży barmańskiej. Czym możecie zaskoczyć potencjalnych klientów, by wybrali właśnie was na swoje przyjęcie weselne, czy inny organizowany event?

Artiwa: Staramy się zaskakiwać gości tym co zaskakuje też Nas. Wprowadzamy do oferty nowe smaki koktajli, wyszukane dekoracje, atrakcyjny sposób przygotowania drinków oraz pokazami barmańskimi.

barman przygotowujący drink z ogniem

Czy konkurencja w Waszej branży jest duża?

Konkurencja jest spora, ale konkurencja jest zdrowa. Zawsze staramy się, aby Nasza usługa się czymś wyróżniła i to właśnie Nam zaproponowano wykonanie usługi.

Sądząc po zainteresowaniu rozmaitych osób i grup usługami jakie oferujecie, możemy mówić o boomie na przyjęcia z barmanami. Czy w związku z tym także i w oferowanych drinkach, koktajlach, czy atrakcjach możemy mówić o trendach i hitach sezonowych?

Z racji tego, że świadczymy usługo na terenie całego kraju. Mogę powiedzieć, że tego typu usługa jeszcze nie wszędzie jest powszechna chodź wszędzie mile widziana. Goście na widok koktajl baru reagują z dużym entuzjazmem. Oczywiście najczęściej zamawianym koktajlem jest mojito. To oczywiście świetny drink, ale skoro jest okazja do spróbowania czegoś nowego, to warto dać nam się namówi na coś innego. Sezonowość mamy w kuchni, jak również w barze. W danym okresie proponujemy koktajle z rabarbarem lub na świeżych polskich truskawkach.

barman tworzący drink z mgłą

Gdzie i dla kogo pracujecie?

Barmani z Grupy Artiwa pracują na co dzień w klubach, barach lub restauracjach m. in. Stixx Bar & Grill, Papu Warszawa. Dodatkowo jesteśmy podwykonawcami różnych sal weselnych lub firm eventowych.

Kto wchodzi w skład waszej grupy barmańskiej? Jakie widzicie u siebie wspólne cechy?

Przede wszystkim barmani i barmanki z zamiłowaniem do tej pracy. Są to osoby, które swoje doświadczenie zebrały pracując w klubach, barach lub restauracjach oraz konkursach barmańskich w Polsce, jak również i za granicą w takich krajach jak Francja, Austria, Łotwa, Włochy oraz Singapur. Alkohol serwować może każdy, ale jako gość zauważysz czy koktajl, który robi dla Ciebie barman jest robiony z sercem i zaangażowaniem.

barmani na przyjęciu weselnym

W swojej pracy jesteście typowymi solistami i indywidualistami, czy działacie zespołowo?

Ważna jest umiejętność pracy zarówno solo jak i w zespole. Pracując za barem na evencie, gdzie jest 500 osób, sami sobie nie damy rady.

Jakie imprezy obsługujecie najczęściej?

Wykonujemy każdy rodzaj obsługi, oczywiście w segmencie weselnym mamy bardzo dużo zleceń, w roku 2016 wykonaliśmy ponad sto przyjęć weselnych. Dodatkowo świadczymy swoje usługi na eventach, imprezach firmowych, targach lub prowadzimy warsztaty koktajlowe.

barman, tworzący mgłę podczas nalewania drinku

Co jest najprzyjemniejsze i najbardziej satysfakcjonujące w waszej pracy?

Lubię gdy przy barze coś się dzieje, są goście i fajnie się bawimy razem z nimi. Traktując się wzajemnie jak staży dobrzy znajomi. Bardzo miło Nam kiedy otrzymujemy pozytywne opinie oraz podziękowania, to informacja, że dobrze wykonane Naszą usługę. Dodatkowo nakręca Nas to do jeszcze większej pracy, jak również nowych pomysłów, aby zaskakiwać gości.

Jaki typ imprez obsługujecie najchętniej, a jaki jest dla was często sporym emocjonalnie i fizycznie wyzwaniem?

Jeśli chodzi o wyzwanie fizyczne, to obsługa wesela bądź eventu, przeważnie zaczynamy od godzinnych pooranych, kiedy przygotowujemy wszystkie potrzebne rzeczy. Praca trawa około 24h z tego od 8-10h jest to najprzyjemniejsza cześć, czyli obsługa gości przy barze. Jednak najprzyjemniejszą pracą jest obsługa warsztatów barmańskich lub pokaz barmański, w takiej sytuacji mamy cały czas kontakt z uczestnikami i to jest najfajniejsze, kiedy razem się bawimy z gośćmi za barem.

goście weselni przy barze

W jaki sposób dostosowujecie ofertę do Klienta? Czy osoby, będące zupełnymi laikami w dziedzinie napojów na przyjęcia i eventy mogą liczyć na pomoc w organizowaniu swojej imprezy od tej strony?

Mam indywidualne podejście do każdego wesela czy innego eventu. Oczywiście nasi goście niekoniecznie muszą posiadać wiedzę na temat alkoholi i innych produktów, które są potrzebne do zorganizowania open baru. Dlatego zawsze staramy się zaplanować organizacją przyjęcia od początku do końca. Poza tym mamy świadomość tego, że nasi goście mają i tak sporo na głowie przed przyjęciem, a Nam łatwiej jest dokonać zakupów potrzebnych rzeczy w najlepszych cenach dzięki zaprzyjaźnionym hurtowniom oraz dostawcom.

FILM REKLAMOWY


Artiwa (http://artiwa.eu/)