Większość młodych par planując podróż do ślubu (a potem na salę weselną, plener, etc.) rozmyśla nad ulokowaniem w samochodzie przede wszystkim siebie (to naturalne) i świadków. Mało która para decyduje się na wybór dość oryginalnego sposobu transportu, który uwzględniałby podróż z… fotografem. Tymczasem jest to trend (i to wcale nie najnowszy), który przywędrował do nas z zachodu i który jest nie tylko pomysłowy oraz oryginalny, ale może wnieść sporo pozytywów. I o tej pozytywnej strony podróżowania pary młodej ze ślubnym fotografem opowiemy.

Fotograf pod ręką

Choć może wydać się to dość nietypowe i ekstrawaganckie, przejazd państwa młodych z fotografem to rzecz, która się opłaca. Po pierwsze ze względu na dobro fotografii. Wspólny czas spędzony w samochodzie to moment na rozluźnienie atmosfery, która często jest napięta i powoduje stres podczas sesji. Taka opcja sprawdzi się zatem przede wszystkim w przypadku osób, które na miejsce swojego ślubu oraz przyjęcia weselnego wybierają miejsca dość odległe, tak by mieć nieco czasu na „dotarcie się”.

Istotnym powodem dla którego warto zabrać swojego fotografa do samochodu jest również jego obecność przy parze młodej. Tym samym jest on w stanie uwiecznić rozmaite ważne momenty nie tylko ze ślubu, wesela, czy pleneru, co szczególnie ważne jest w przypadku ślubnego reportażu.

studio fotograficzne

Czas i pieniądz

Pomysł, by fotograf ślubny znalazł się w samochodzie państwa młodych to wygoda i funkcjonalność. Przede wszystkim dla państwa młodych, choć momentami i dla fotografa. Zwłaszcza tego, który nie jest mobilny i który musiałby wykorzystywać do przemieszczania się np. miejską komunikację. Dzięki wspólnej podróży, korzyści mogą okazać się obopólne, a to z kolei daje państwu młodym możliwość renegocjowania stawki fotografa, który bardzo często dojazd do klienta wliczał w cenę swojej usługi.

Cenne chwile

Podróż z fotografem to tak naprawdę wyprawa w nieznane. I to dosłownie – zarówno państwo młodzi, jak i fotograf mogą mieć zwariowane pomysły podczas takiej podróży, które wcielą w życie niczym podczas sesji foto. A dzięki temu stworzone zostaną zdjęcia nietypowe, inne niż te oferowane przez większość fotografów. Nie mówiąc oczywiście o tym, że nie umkną żadne ważne momenty, jakie dotyczą w tym dniu państwa młodych.