Przygotowania do ślubu bywają bardzo wyczerpującą sprawą. Bywa, że z ich powodu część par zapomina zaplanować swój wyjazd na weekend, czy dłuższy urlop w ramach podróży poślubnej. Aby pomóc wam w zaplanowaniu tego wyjątkowego czasu, podpowiemy wam na co musicie zwrócić uwagę zanim zdecydujecie się na wyjazd w konkretne miejsce.

Pieniądze, ach pieniądze

wanna z czerwonymi płatkami róż

fot: (https://pl.pinterest.com)

Jeden z najważniejszych elementów przy planowaniu wyjazdu – pieniądze. Upewnijcie się, że na pewno macie odpowiednią ilość oszczędności na wyjazd. Inne kwoty będziecie musieli wydać na tygodniowy, luksusowy wyjazd na Majorkę, inne na weekendowy wypad w góry. Ważne jest więc, aby przemyśleć w pierwszej kolejności jaką kwotę możecie wydać na wyjazd, a dopiero w drugiej szukać miejsc, które odpowiadają waszemu budżetowi. Pamiętajcie, że jeśli marzy wam się ekskluzywny wyjazd, czy egzotyczna przygoda, możecie odłożyć swój wyjazd w czasie, by dozbierać niezbędne fundusze. To żaden wstyd odłożyć w czasie swój „miesiąc miodowy”.

Pomyśl nad terminem

rozpisany planer ślubny

fot: (https://pl.pinterest.com)

Wiesz już gdzie, czas najwyższy pomyśleć kiedy. Planując wyjazd, bezwzględnie określić musicie termin w jakim wyjedziecie na swoje pierwsze, wspólne małżeńskie wakacje. W zależności od terminu, zarezerwujcie miejsca noclegowe i zorganizujcie dla siebie odpowiednie rozrywki. Na marginesie chcemy wspomnieć, że warto sprawdzić przed rezerwacją, które miesiące bywają uciążliwe dla mieszkańców i turystów w miejscu do którego się wybieracie, czy jakie imprezy cykliczne organizowane są w okolicy w okresie, w którym planujecie swój wyjazd. To pomoże wam zorganizować swój wolny czas i przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.

Czy masz wystarczająco dużo wolnego czasu od pracy?

włoskie miasto nocą

fot: (https://pl.pinterest.com)

Jeśli tuż po ślubie rozplanowałeś mnóstwo zajęć w domu, czy w pracy, z pewnością nie jest to idealny czas na wyjazd. Zanim zarezerwujesz termin na podróż poślubną, dobrze przemyśl jakie masz do zrealizowania zadania (zarówno Ty, jak i Twoja druga połówka). W przeciwnym wypadku albo będziesz musiał odwołać wyjazd, albo pojedziesz myśląc ciągle o zaległościach, zamiast spokojnie odpoczywać na pierwszym małżeńskim wyjeździe!

Czy odpowiada Ci miejsce do którego wyjeżdżacie

globus z własnymi notatkami

fot: (https://pl.pinterest.com)

Często bywa tak, że w ferworze emocji zgadzamy się na wyjazd zaproponowany przez narzeczonego / narzeczoną. Jego, czy jej entuzjazm jest tak zarażający, że bezmyślnie przytakujemy. A kiedy emocje opadają, nie jesteśmy już wcale przekonani co do słuszności wyboru. Dlatego lepiej jest przemyśleć wspólnie decyzję, zamiast ulegać sugestiom i wyjechać w miejsce, które nie odpowiada jednemu z was. Jest tyle cudownych miejsc do których możecie pojechać, że z pewnością znajdziecie takie, które pasować będzie wam obojgu.