Chociaż rezerwacja autobusu nie jest najbardziej ekscytującym zadaniem jakie muszą wykonać państwo młodzi przed ślubem, jednak jest ono bardzo ważne. Zapewnienie transportu dla przyjaciół i bliskich uczestniczących w obchodach zapewni ich bezpieczne oraz szybkie przybycie na imprezę. Oto 4 kroki, które należy zrobić, by wynająć transport.

Oceń swoje potrzeby

Czy spodziewasz się dużej liczby osób przyjeżdżających spoza miasta, jak daleko znajduje się sala weselna i hotel – to niektóre z pytań jakie musisz zadać sobie przed ślubem. Biorąc je pod uwagę szybko oszacujesz, czy musisz rezerwować transport. Weź pod uwagę również i to, że w niektórych miejscach będziesz musiał i tak zadbać o transport dla gości, gdyż nie zapewniają one parkingu.

Rezerwuj z wyprzedzeniem

Zaleca się, by rezerwować transport weselny – zarówno samochód dla Państwa Młodych, jak i autobus dla gości ze sporym wyprzedzeniem. Wystarczającym czasem jest około 6 miesięcy przed terminem ślubu, zwłaszcza jeśli uroczystość przypada w miesiącach najbardziej rozchwytywanych przez pary biorące ślub. Im szybciej zarezerwujesz transport, tym lepszy i łatwiejszy wybór.

Oblicz swoje koszty

Większość firm pobiera opłatę za wynajem samochodu w specjalnych pakietach, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb Państwa Młodych. W cenę wliczona jest z reguły dekoracja samochodu, warto jednak upewnić się czy jest tak rzeczywiście. Ceny wahają się ok kilkuset do około 1500 złotych w zależności od rodzaju samochodu wybranego na wesele.

W przypadku transportu gości cena uzależniona jest od wielu czynników – rodzaju i wielkości busa, ilości kilometrów jakie będzie musiał on pokonać, czasu pracy, etc. Ważne jest, by przed podpisaniem umowy dobrze skalkulować koszty i porównać oferty różnych firm.

Zapytaj o rabaty

Zamawiając dużą usługę transportową czasem liczyć możesz na obniżkę ceny. Dyskutuj z właścicielami firm o sposobach obniżenia kosztów, tak, by zyskać jak najlepszą cenę. Być może koszty obniży wynajęcie jednego dużego autokaru zamiast kilku małych busów – każdy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy jest dobry.